Odpowiednie odżywianie jest istotne na co dzień, szczególnie jednak powinnaś zwracać uwagę na swoją dietę, kiedy trenujesz lub uprawiasz jakiś sport.

Niezależnie, czy biegasz, chodzisz na fitness czy ćwiczysz na siłowni, powinnaś pamiętać o tym, jak istotne są zasady odżywiania przed i po treningu, niezależnie od tego czy ćwiczysz dla zdrowia i dobrej kondycji, czy Twoim głównym celem jest stracenie zbędnych kilogramów.

Co zjeść przed każdym treningiem?

Przed każdym treningiem Twój organizm powinien być wyposażony w odpowiednią ilość kalorii, aby mieć siłę do działania i efektywnych ćwiczeń.

Pamiętaj także, że Twój organizm bezpośrednio po ćwiczeniach zaczyna się regenerować, w związku z tym musi uzupełnić zapasy energii. Twoja dieta powinna zależeć również od pory dnia, w której ćwiczysz.Pamiętaj o gospodarce i zapewnieniu swojemu organizmowi elektrolitów podczas ćwiczeń szczególnie tych intensywnych.

Trening poranny — co warto zjeść?

Zaczynając od treningu porannego, przed treningiem porcja spożywanych kalorii powinna wynosić około 500-600 kalorii. Możesz wybrać na przykład musli z kubkiem naturalnego jogurtu i owoce.

Kiedy ćwiczysz rano, Twój posiłek jest ważniejszy i powinien być bardziej obfity, niż gdybyś ćwiczyła o innej porze dnia, ponieważ Twój organizm, Twoje ciało, jest zmobilizowane z przejścia z trybu snu w tryb pracy niemalże natychmiastowo. Śniadanie przed treningiem powinno być sycące i zawierać sporo węglowodanów, zwłaszcza jeśli ćwiczysz na siłowni.

Wbrew pozorom, gdybyś nie zjadła śniadania i poszła na trening, Twój organizm wcale nie spali zaległych w Twoim ciele kalorii, wręcz przeciwnie. Będziesz czuła się słabo, ociężale i ospale, będziesz miała mniej siły na wykonywanie ćwiczeń i aktywność fizyczną.

Posiłek po treningu — ile kalorii potrzebujesz?

Twój posiłek po treningu powinien mieć również około 500 kalorii. Jeśli trenujesz popołudniu, wystarczy posiłek zawierający w sobie około 400 kalorii, ponieważ Twój organizm jest już w pewnym sensie przyzwyczajony do wysiłku, a posiłek przed treningiem stanowi jedynie dodatkowy zastrzyk energii.

Przed treningiem wieczornym – kalorie które są potrzebne

Przed treningiem wieczornym wystarczy Ci około 200 dostarczonych kalorii, ponieważ w ciągu dnia zjadłaś i dostarczyłaś swojemu organizmowi już odpowiednią ich dawkę.

Po treningach popołudniowych i wieczornych, nie powinnaś przesadzać z liczbą spożytych kalorii.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *