W świecie kobiety jest coraz więcej miejsca dla samochodu, przestałyśmy być zdane tylko na naszych mężczyzn. Nie boimy się rywalizacji na drodze, jak również nie straszna nam jest zmiana koła w samochodzie.

Wciąż jednak obowiązuje stereotyp kobiety nie umiejącej prowadzić auta, mężczyźni wyprzedzają się w wymyślaniu dowcipów na nasz temat.

Kobiety rzadziej powodują wypadki?

Wolimy jednak nie dąć się sprowokować i coraz lepiej przykładamy się do tego zajęcia. Coraz częściej bierzemy udział w rajdach samochodowych, wybieramy marki samochodów sportowych. Lubimy dreszcz pozytywnych emocji podczas jazdy. Świetnie również potrafimy zorganizować miejsce w aucie. Idealnie troszczymy się o bezpieczeństwo na drodze dla nas i naszych pociech. Kobiety statystycznie rzadziej powodują wypadki.

Kobiety jeżdżą samochodem bezpieczniej?

Mimo to obraz kobiety za kierownicą wciąż postrzegany jest jako śmieszny. Nikt nie chce zauważyć, że kobiety stają się coraz bardziej niezależne. Podejmujemy się męskich zawodów.

Widok kobiety mechanika jest coraz mniej intrygujący. Posiadamy wspaniałą cechę podzielności uwagi. Być może z tego powodu jeździmy wolniej przez co bezpieczniej.

Parkowanie sprawia nam tyle samo problemów jak i mężczyźnie. Kobiety jednak później uzyskały dostęp do kierownicy. Wiele lat przywilejem tym cieszyli się tylko panowie. Całe szczęście te czasy już minęły.

Kobiety prowadzą autobusy, tramwaje a nawet Tiry. Bierzemy udział w wyścigach nie tylko samochodowych. Poza tym widok pięknej, zadbanej kobiety za kierownicą rozproszył wzrok nie jednego mężczyzny.

Zdobywamy coraz więcej kiedyś zarezerwowanych tylko dla mężczyzn przywilejów.

Co interesuje kobiety przy zakupie samochodu?

Radzimy sobie w warsztatach samochodowych. Interesują nas już nie tylko względy estetyczne auta lecz także jego moc pojemność silnika czy przebieg. Coraz więcej kobiet daje się ponieść tej motoryzacyjnej magii .

Mężowie częściej wyjeżdżają za granice do pracy co sprawia, że kobiety wręcz nie maja wyjścia i muszą oswajać się z jazdą samochodem.

Może kobiety kiepsko parkują, za wolno prowadzą lecz to nie zmienia faktu, że ciągle się uczymy a kobiety lubią być perfekcyjne w każdej sytuacji.

Według statystyk, my Polki najczęściej jeździmy samochodami zwrotnymi, dostosowanymi do typowo miejskich warunków. Statystyki wskazują więc na to, że wolimy mniejsze samochody. Czy aby na pewno? Statystyki prowadzone były z pewnością przez mężczyzn, którzy chcieli podkreślić nasze zamiłowanie do malutkich samochodów.

Patrząc na to z punktu widzenia kobiety jeździmy mniejszymi autami, ponieważ budżet domowy nie pozwala często na zakupienie dwóch wielkich maszyn, a że mamy odpowiednio elastyczne usposobienie to pozwalamy, żeby to nasi faceci jeździli tym większym, my zadowalamy się małym samochodem. Patrząc na zagadnienie z punktu widzenia psychologii, panie często boją się generalnie jeździć samochodem, a co dopiero ogromnym samochodem na ogromny kredyt.

Kupić mniejszy samochód dla kobiety ?

Wydaje nam się, że jeżdżąc mniejszym, patrząc na sprawę logicznie, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że gdzieś nim zahaczymy, coś stanie się na drodze.

Jednak nie tylko kierując się zdrowym rozsądkiem: łatwiej zaparkować jest w centrum miasta, gdzie wszystkie uliczki wokół zastawione są samochodami, autem mniejszym. Łatwiej się nim manewruje i łatwiej jest znaleźć dla niego miejsce.

Jeśli planujesz zakup samochodu, kieruj się logiką i ekonomią, a nie tak, jak mężczyźni, chęcią podkreślenia swojego statusu materialnego za wszelką cenę.

Jeśli używasz samochodu tylko i wyłącznie do dojeżdżania do pracy i ewentualnie wypraw na zakupy, czy podwożenia dziecka do szkoły to nie potrzebujesz do tego ogromnego, terenowego samochodu. Spalisz mniej paliwa, łatwiej zaparkujesz i łatwiej zadbasz o mniejsze autko.

Możesz wybrać swój wymarzony kolor, dobrać idealne dla siebie gadżety i to do każdego niemalże samochodu. Jeśli stać Cię na to i czujesz się za kierownicą pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupiła sobie nawet typu pick-up.

To od Ciebie zależy, czym będziesz jeździć i nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań, ani żadnych limitów czy ograniczeń.

Masz na drodze takie same prawa jak faceci i taki sam wybór, jeśli chodzi o zakup auta. Nie daj się zwariować i nie poddawaj się stereotypom!

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *