W jaki sposób najczęściej urządzamy nasz przedpokój? Jakie meble do przedpokoju najczęściej wybieramy i na co najlepiej się zdecydować, kiedy planujemy urządzanie lub remont naszego przedpokoju?

Przede wszystkim zastanówmy się, czego dokładnie od naszego przedpokoju oczekujemy.

Dla jednych z nas to tylko miejsce, w którym zostawiamy buty i kurtkę po wejściu do domu, dla innych to miejsce, w którym umieszczamy całą naszą garderobę.

Garderoba, to nie tylko miejsce na przechowywanie odzieży.

Co nazywamy Garderobą

Garderoba, to również nazwa mebla, który służy nam do przechowywania butów właśnie, kurtek, parasoli, kluczy i wszystkich tych przedmiotów, które odkładamy po wejściu do domu lub zabieramy przed wyjściem. Jeśli zależy nam właśnie na takim meblu, możemy śmiało postawić na otwarte półeczki, na których będziemy odkładać te wymienione wcześniej przedmioty.

Wybierając miejsce na buty, postawmy lepiej na materiały nieco ciemniejsze, które nie zabrudzą się kiedy położymy nasze obuwie po spacerze deszczową porą.

Co do wieszaków, lub miejsca w którym te wieszaki umieścimy, stawiajmy na rozwiązania solidne.

Jakie wieszaki kupić do garderoby

Stawiajmy na wieszaki, które wykonane są z trwałych materiałów takich jak drewno lub metal, niekoniecznie na plastik, zwłaszcza biały, który po krótkim czasie może ulec zabrudzeniu na żółtawy kolor. Jeśli chcemy, aby nasze meble w przedpokoju pełniły również funkcję przechowywania innych przedmiotów lub odzieży, postawmy na szafę do zabudowy, czyli szafę na wymiar.

Wówczas będzie można dobrać dokładnie taki rozmiar szafy, który idealnie wpasuje się w architekturę naszego przedpokoju.

Jaką szafę do garderoby wybrać ? Na wymiar?

W szafie do zabudowy będzie można wybrać nie tylko wymiary, ale także wygląd zewnętrzny.

Mamy do wyboru, jeżeli chodzi o same drzwi szafy które stanowią swojego rodzaju osłonę umieszczanych tam przedmiotów na półkach lub na wieszakach, kilka materiałów.

Pierwszy z nich to oczywiście drewno, które jest standardowym rozwiązaniem jeżeli chodzi o meble generalnie. Drugi z nich, przypominający drewno, to płyta wiórowa, którą można okleić w taki sposób, jaki tylko chcemy.

Możemy postawić na futurystyczne neonowe kolory albo na totalną klasykę i deseń przypominający prawdziwe drewno. Jeśli możemy sobie na to pozwolić i lubimy chłodne klimaty, możemy również wybrać szkło, połączone z aluminium lub nierdzewną stalą.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *