Zastanawiasz się nad tym, jak utrzymać kolor włosów na dłużej? Jakie zabiegi możesz wykonywać, aby Twoje włosy były kolorowe jeszcze dłużej niż zwykle? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakich kosmetyków do farbowania czy koloryzacji używasz. Miej świadomość, że nawet najdroższe kosmetyki do czasowej koloryzacji, które kupisz z najwyższej sklepowej półki, będą miały krótszą trwałość na włosach od farb, nawet tych tanich.

Kosmetyki znanych producentów do włosów

Jeśli więc jesteś wierna danemu kolorowi, warto pomyśleć o trwałej koloryzacji, bo sumasumarum wyjdzie nas to zawsze taniej. To prawda, że im lepsze kosmetyki, tym częściej wzrasta z jakością i cena. Kosmetyki znanych producentów, które mają już swoją tradycję, będą nas kosztowały nieco więcej ale mamy pewność, że skład mieszanek farb czy płukanek jest zdrowy dla naszych włosów i nakładając je nie zrobimy swoim włosom krzywdy.

Jeżeli chcesz utrzymać kolor włosów na dłużej

Jeżeli chcesz utrzymać kolor włosów na dłużej, musisz zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używasz do pielęgnacji. Na rynku mamy dostępnych wiele różnego rodzaju szamponów czy odżywek, które przeznaczone są właśnie do pielęgnacji włosów farbowanych i warto jest na takie stawiać. Raczej unikamy stosowania suchych szamponów, ponieważ przyspieszać znikanie farby z naszych włosów.

Nawilżanie włosów

Pamiętamy by odpowiednio włosy nawilżać i odżywiać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz, na przykład stosując kapsułki z witaminą A i E, które doskonale odżywiają włosy od środka. Do wyboru mamy też wiele suplementów diety, które wzmacniają nie tylko włosy, ale i skórę i paznokcie.

Czy przycinanie włosów je wzmacnia

Czy przycinanie końcówek włosów faktycznie je wzmacnia? Otóż i tak, i nie. Włosy, te które odstają już od skóry naszej głowy, są już de facto martwe. Co to znaczy? Nie ma w nich żadnych struktur, które przewodziłyby jakiekolwiek składniki odżywcze czy jakiekolwiek wzmacniacze, które wprowadzamy do organizmu wraz z suplementami.

Suplementy diety wzmacniające włosy i paznokcie

Jeśli jednak jemy suplementy diety wzmacniające skórę, włosy i paznokcie, to bezpośrednio przez cebulki faktycznie mają one wpływ na to, jakie nasze włosy będą. Włosy mogą być odżywiane dosłownie tylko od wewnątrz, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne jakie wykonujemy od zewnątrz, mają na celu tylko poprawienie wyglądu naszych włosów, na przykład ich gładkości. Podobnie jest właśnie z przycinaniem.

Przycinając końcówki włosów

Z jednej strony, przycinając końcówki włosów pozbywamy się rozdwojonych kawałeczków włosów na końcach, z drugiej strony, nie regenerujemy tym sposobem włosów, które pozostały nie ścięte.

Włosy zyskują, jeśli regularnie je przycinamy, ale na wyglądzie zewnętrznym, nie na swojej wewnętrznej strukturze.

Przytniemy włosy i skrócimy je

To że przytniemy włosy i skrócimy je nie oznacza, że teraz mniej długości włosa będzie potrzebowało jakichś składników odżywczych z wnętrza naszego organizmu więc uśredniona ilość takich składników będzie większa, bo tak jak zostało wspomniane, włosy na naszej głowie nie mają już możliwości pobierania żadnych odżywek od wewnątrz, na przykład przez cebulki włosów.

Tak więc przycinanie jest OK, ale nie spodziewajmy się, że przez skrócenie włosów o kilka centymetrów zregenerujemy je na całej długości, która pozostanie.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *