Szukasz opiekunki dla dziecka

 Szukasz opiekunki dla dziecka, ponieważ skończył Ci się urlop macierzyński lub wychowawczy, chcesz wrócić do pracy, a nie chcesz wysyłać dziecka do przedszkola? Albo szukasz osoby, która na przykład zajmie się Twoim dzieckiem, które jest w wieku przedszkolnym, ale po godzinach przedszkola nie ma z kim zostać, ponieważ

Opieka dla dziecka gdy Was nie ma w domu

Ty bardzo długo pracujesz lub mijacie się z mężem w drzwiach i zawsze któregoś z Was nie ma w domu?

Aby znaleźć opiekunkę dla dziecka, zawsze dobrze jest oczywiście najpierw podpytać znajomych. Na przykład zapytać kolegów i koleżanki, którzy mają dzieci i zatrudniali opiekunkę. Możesz też podpytać znajomych, którzy mają dzieci w wieku studenckim czy uczniowskim, czy przypadkiem te młode osoby nie szukają zajęcia jako opieka dla dziecka.

Twoja potencjalna opiekunka  

Wówczas możesz mieć sprawdzone źródło. Druga opcja, to poszukanie ogłoszeń w gazetach czy w sieci. Jeśli znajdziesz osobę, która deklaruje, że opiekowała się już dziećmi wcześniej i osoby zlecające tę opiekę były naprawdę zadowolone, możesz poprosić o referencje lub numer telefonu do osób, których dziećmi Twoja potencjalna opiekunka opiekowała się wcześniej i po prostu zapytać.

Opiekunki dla dzieci z Poznania

Są także agencje w Poznaniu, które zajmują się zatrudnianiem i polecaniem opiekunek i opiekunów do dzieci, w których możesz znaleźć osoby odpowiadające Twoim wymaganiom.
Pamiętaj jednak, że zawsze zatrudnienie opiekunki bez pośrednictwa, wyjdzie Cię taniej, niż korzystanie z firmy zatrudniającej opiekunki dla dzieci, ponieważ te firmy też muszą mieć przecież jakiś zysk i dochód z prowadzonej przez siebie działalności.

Jak wybrać opiekunkę dla dziecka

Jak wybrać dobrą opiekunkę dla dziecka, z której będziemy zadowoleni? Z pewnością masz znajomych i przyjaciół w podobnym do Ciebie wieku, którzy także mają dzieci i również korzystali z usług opiekunek. Możesz zapytać, czy znają kogoś, kto byłby wart polecenia i akurat szuka dla siebie zajęcia.

Opiekunka z polecenia

Osoby z polecenia sprawdzają się zazwyczaj bardzo dobrze, ponieważ nasi znajomi nie polecaliby nam przecież osoby, do której nie miały zaufania i które w ich odczuciu nie spisywały się dobrze. Druga metoda, to oczywiście ogłoszenia znalezione w gazecie.

Opiekunka dla dzieci – ogłoszenie z gazety

Jeśli znajdujesz w gazecie ogłoszenie osoby, które deklaruje się, że opiekowała się już kilkorgiem dzieci i zawsze rodzice byli zadowoleni, poproś o referencje. Referencje opiekunki najlepiej na piśmie, a nie na przykład numer telefonu do osoby, która wcześniej zatrudniała naszą potencjalną opiekunkę.

Opiekunka z prawdziwymi referencjami

Osoba, z którą rozmawiamy przez telefon może być przecież kimś zupełnie innym.

Opiekunki – profesjonalne firmy

Szukając ogłoszeń w sieci, zwracaj uwagę na to, czy trafiasz na ogłoszenia, które zostały napisane przez osoby prywatne, indywidualne, czy są to ogłoszenia generowane przez firmy zatrudniające opiekunki.

Firmy, które pośredniczą między rodzicami a opiekunkami, z czegoś muszą się przecież utrzymywać i na czymś zarabiać, a więc za taką opiekę z pewnością zapłacimy więcej.

Szukając ogłoszeń w sieci

Z drugiej strony, jeżeli mamy umowę podpisaną na piśmie i osobę, która polecana nam jest przez firmę, możemy bardziej ufać, że ta opieka nad naszym maluchem się sprawdzi, wolimy po prostu dopłacić.

Znajdź opiekunkę z agencji

To jaką drogę wybierzemy zależy od naszego budżetu i podejścia do sprawy: możemy zatrudnić córkę sąsiadki i zapłacić kilka złotych za godzinę, albo wynająć opiekunkę z agencji i zapłacić znacznie więcej, ale mieć pewność, że ta osoba profesjonalnie zajmie się naszym dzieckiem.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *