Przyczyny bólu głowy są różne, łapie nas w różnych porach dnia, często nieoczekiwanie. Najczęstszymi powodami powstawania bólu głowy wbrew pozorom nie są dolegliwości ani czynniki bezpośrednio związane z głową.

Najczęstsze powody występowania bólu to niewłaściwa dieta, brak odpowiedniej ilości płynów dostarczanych do organizmów, zbyt wysoka temperatura na zewnątrz oraz siedzący tryb życia, praca przed komputerem.

Nasz mózg odczuwa zmęczenie, kiedy nie dostarczamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych i zaznacza to bólem głowy.

Jak radzić sobie z bólem głowy

Podobnie jest ze zbyt małą ilością wody w organizmie. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w dużym mieście, często jesteśmy narażeni na bóle głowy związane z zanieczyszczonym powietrzem, którym oddychamy.

Jak radzić sobie z bólem głowy? Jeśli ból nie jest bardzo silny, starajmy się nie sięgać po środki farmakologiczne dostępne w aptekach, marketach, kioskach i sklepach spożywczych. Choć uśmierzają ból, nie zwalczają jego przyczyny.

Przyczyny bólu głowy

Zastanówmy się najpierw, jakie mogą być jego przyczyny. Czasami wystarczy coś zjeść lub wypić dużą ilość wody i ból znika samoistnie.

Możesz spróbować okładów, zimnych lub gorących. Do tych pierwszych możesz wykorzystać zimną wodę lub kostki lodu.

Zimny kompres na ból głowy

Przyłóż do bolącej głowy zimny kompres lub kilka kostek lodu owiniętych w kawałek bawełnianego materiału. Kompres ciepły możesz wykonać domowym sposobem podobnie, zanurz kawałek bawełnianego materiału w gorącej wodzie i przyłóż kompres do głowy. Możesz spróbować także delikatnego masażu głowy, zwłaszcza, jeśli odczuwasz ból w okolicach skroni.

Pamiętaj, że na Twoje samopoczucie ma również ogromny wpływ świeże powietrze, a mówiąc precyzyjniej, tlen który dostarczamy do organizmu.

Otwórz okno, spróbuj się zrelaksować.

Gdy ból nie mija

Jeśli ból nie minie, możesz spróbować wykorzystać leki przeciwbólowe, jednak nie przesadzaj z ich ilością, dostosuj się do informacji zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Staraj się jednak unikać środków farmakologicznych, jeśli ból głowy nie jest na tyle silny, staraj się zwalczyć go domowymi metodami, zdrowszymi dla Twojego organizmu.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *