Masz zamiar przeprowadzić remont domu, ale nie wiesz do kogo zwrócić się po poradę? Z usług jakiej firmy skorzystać: architektonicznej, czy firmy remontowo-budowlanej? W tym artykule podpowiemy po krótce, co może zaproponować nam specjalista z dziedziny architektury, a co specjalista z dziedziny budownictwa.

Estetyka budynku – Architekt .

Architekci, którzy kończą studia najczęściej na uczelniach technicznych takich jak politechniki, specjalizują się głównie w zagadnieniach związanych z estetyką budynków oraz ich otoczenia. Architekci ze specjalnością związaną z budynkami bezpośrednio, zajmują się projektowaniem kształtów domów oraz ich dodatkowych elementów (garaży, podjazdów, ogrodzeń).

Architekt pomoże nam wybudować dom.

Jeżeli chcemy wybudować dom, musimy więc zgłosić się do architekta o takiej specjalności. Jeżeli jednak chcemy zrobić remont, to znaczy zmienić wystrój naszego domu, zwracamy się do architekta wnętrz. Osoba o takiej specjalizacji, doradzi nam w jaki sposób najlepiej podejść do kwestii remontu, by uzyskać zamierzony efekt.

Jeżeli marzymy na przykład o domu, który będzie przypominał wystrojem typowe skandynawskie mieszkanie, gdzie wszystko jest w chłodnych barwach i wykonane jest z naturalnych materiałów, architekt wnętrz pomoże nam wybrać kolorystykę, farby, materiały, meble które będą spełniały nasze kryteria i oczekiwania.

Firma remontowo budowlana – dom po remoncie

Jeśli jednak nie mamy konkretnej wizji, w jaki sposób ma wyglądać nasz dom po remoncie, nie zależy nam na konkretnym wystroju, meble jesteśmy w stanie wybrać sobie sami, zależy nam tylko na odnowieniu budynku i jego pomieszczeń, zwróćmy się do firmy budowlano-remontowej.

Architekt wnętrz – pomoc w wykonaniu aranżacji wnętrza

Tego typu firma wyceni, ile będzie nas kosztował remont: zostanie nam przedstawiony wstępny projekt, który będzie zawierał informacje na temat ilości potrzebnych materiałów, ich cen w zależności od jakości zakupionych produktów oraz ich pochodzenia, a także informacje na temat robocizny, którą dana firma może nam zaproponować.

Tak więc do architekta wnętrz zwracamy się, kiedy zależy nam na projekcie związanym z estetyką, do firmy budowlanej, gdy chodzi o remont domu w sensie stricte.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *