Kuchnia to taka nasza „ mała fabryka ” produkująca zapachy oraz różnego rodzaju odgłosy wydobywające się podczas wykonywania codziennych prac domowych takich jak gotowanie, zmywanie naczyń. Jeśli kuchnia w naszym domu jest pomieszczeniem osobnym warto pomyśleć o drzwiach które mogłyby zminimalizować hałas dobiegający z kuchni oraz zapach wydobywający się podczas gotowania.

Drzwi do kuchni powinny przede wszystkim charakteryzować się funkcjonalnością, niektóre modele drzwi kuchennych posiadają tablicę z magnesem na której można przyczepić listę zakupów lub ulubiony przepis.

Praktyczna okazuje się również listewka z uchwytami przymocowana do drzwi pozwalająca na zawieszenie ścierek kuchennych.

Pomysłowe są również drzwi z tablicą wówczas wystarczy kreda aby móc zapisać listę potrzebnych artykułów.

Drzwi skrzydełkowe cieszą się największą popularnością, warto dobrze przemyśleć wybór pomiędzy drzwiami lewymi a prawymi biorąc pod uwagę ustawienie mebli kuchennych, tak aby nie kolidowały z meblami podczas otwierania bądź zamykania.

Drzwi przesuwne są ciekawą propozycją dla mniejszych pomieszczeń, łatwe w użytku nie kolidują z meblami podczas otwierania gdyż skrzydła drzwi chowane są w ścianie.

Zamontowanie drzwi przesuwnych wymaga ingerencji w budowę ścian otaczających ze względu na umieszczenie ich skrzydeł w ścianie.

 

Jeśli chcemy oddzielić kuchnię z salonem warto pomyśleć o zakupie drzwi przeszklonych, które wizualnie powiększają przestrzeń, natomiast drzwi pełne nadają się do większych pomieszczeń.

Drzwi harmonijkowe– łamane idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych takich jak spiżarnia jeśli chodzi o zastosowanie ich jako główne wejście do kuchni mogą być uciążliwe gdyż ciężko będzie otwierać je mając zajęte ręce.

 

 

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *