Mała łazienka to nie problem. Uwierz, że gdybyś miała do dyspozycji pomieszczenie, które ma kilkadziesiąt metrów kwadratowych, a nie masz gosposi lub sprzątaczki, która wykonuje za Ciebie codzienne czynności, po kilku miesiącach miałabyś serdecznie dość szorowania kafelek i monstrualnie wielkiej wanny. Mała łazienka, to łazienka, którą należy urządzić tak, by była jak najbardziej funkcjonalna.

Co to oznacza? Przede wszystkim zastanów się, na jakie rzeczy miejsce jest niezbędne. Jeśli łazienka nie jest połączona z WC, to odpada nam problem umieszczania toalety. Jeśli jest, zwróć uwagę na pewien detal, o którym czasem zapominamy. Może zabrzmieć to nieco zabawnie, ale jednak podpowiemy: jeśli wanna ma wbudowaną baterię w jej koniec (to znaczy baterii nie umieszczamy w ścianie czy na dłuższej krawędzi wanny), a toaleta musi być obok wanny, ustaw obie rzeczy tak, by bateria była właśnie na wysokości toalety. Dlaczego?

Kiedy siedzisz w wannie nie chcesz się opierać o baterię. Jeśli siedzisz w wannie, nie chcesz też mieć obok siebie toalety, tuż obok swojej twarzy, nawet jeśli jest czyszczona i dezynfekowana każdego dnia. W małej łazience musi się znaleźć również miejsce na umywalkę. Pod nią najlepiej jest umieścić kosz na brudną bieliznę czy na cały system brudnego prania, najlepiej w zabudowie w formie szafki. Dzięki temu jednocześnie zakrywasz syfon i system rur, które prowadzą do kanalizacji i nie tracisz miejsca, którego i tak masz mało. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób umieszczasz w łazience kosmetyki. Jeżeli robisz make-up w łazience, z pewnością chcesz trzymać tam swoje przybory do makijażu.

W łazience również trzymasz swoje kremy, balsamy, szampony i szereg innych kosmetyków, o których często Twój partner nie ma nawet pojęcia: po co są i do czego służą. Nie po to, aby ukryć kosmetyki przed swoim mężczyzną, a po to, by nie osiadał na nich kurz i nie dopadała ich wilgoć (tu mamy na myśli głównie kosmetyki do makijażu, które mimo opakowań również mogą chłonąć wodę, zwłaszcza pudry i cienie do oczu oraz pędzelki), postaw na przechowywanie kosmetyków w szafce. Dzięki temu będą bezpieczniejsze, a Ty co tydzień nie będziesz musiała zdejmować ich wszystkich półki, by zetrzeć z niej osiadający kurz, który pojawia się zwłaszcza gdy mamy w łazience gazowy junkers.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *