Pokój dla niemowlaka, jak sama nazwa wskazuje, to pokój dla malutkiego dziecka które nie ma jeszcze swoich gustów, nie potrafi nam powiedzieć co mu się podoba, a co nie. Jednak pamiętaj, że ten niemowlak bardzo, bardzo szybko zacznie mówić, potem chodzić (lub odwrotnie, co zdarza się nawet częściej). Z całego serca polecamy, aby nie stawiać na infantylizm i inwestycję w oblepianie całego pokoju pluszowymi misiami na błyszczącej tapecie.

Jak urządzić pokój dla niemowlaka – łóżko

Dziecko szybciutko wyrośnie z łóżeczka z kratkami i będzie spało na normalnym łóżku. Bardzo szybko przewijak zamienisz na mały czterokołowy rowerek i ani się nie obejrzysz, a Twoje dziecko zacznie już przed Tobą zamykać drzwi do pokoju, kiedy będzie chciało pobyć samo. Rzeczy, które są niezbędne do pokoju dla niemowlaka, niezależnie od tego czy to będzie jego własny pokój czy mówimy o kąciku przeznaczonym dla niego w Waszej sypialni, co również się zdarza, postaramy się omówić pokrótce.

Jak urządzić pokój dla dziecka

Dla dziecka niezbędne będzie łóżeczko i miejsce, gdzie będzie można je przewijać. Może to być solidny stół jeśli nie chcesz inwestować w typowy przewijak, jednak nie popełniaj groźnego błędu wielu matek, które przewijają swoje dzieci na desce do prasowania. Tak, to się zdarza. A podczas takiego zabiegu nie trudno o tragedię. Pokój niemowlaka powinien mieć miejsce, gdzie będą trzymane jego ubranka i pieluchy. Nieco większe dziecko będzie potrzebowało przestrzeni do pląsów, czyli najpierw pełzania, potem raczkowania a na końcu pierwszych kroków na podłodze.

Pokój dla niemowlaka

Pokój dziecka absolutnie powinien mieć okno, ponieważ małe dziecko za pomocą otwierania okna uczymy kontaktu ze świeżym powietrzem z zewnątrz, natomiast większemu dziecku po prostu dostarczamy koniecznego do życia tlenu. Tak jak zostało to wspomniane, pokój dla niemowlaka powinien być urządzony tak, by za rok nie trzeba było go na nowo przerabiać. Zamiast inwestować w pluszowe bociany niosące w dziobie zawinięte w pieluchę nowo narodzone dziecko, które powiesisz pod sufitem, postaw na meble.

Meble dla dziecka

Meble, które Tobie będą służyły do przechowywania gadżetów do pielęgnacji dziecka, a potem jemu do przechowywania wszelkich skarbów, które dostanie od Ciebie, dziadków i Świętego Mikołaja.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *