Każdy gospodarz domu lub gospodyni pragnie mieć czyste podłogi, od tego mamy porządek i jak o niego dbamy, zależy również nasze samopoczucie, ale również i zdrowie. Wiedza na temat sprzątania domu w internecie jest bardzo popularna i wiele serwisów www oferuje praktycznie wszystkie informacje na ten temat. My jednak skupimy się na samym myciu podłóg.
Mycie podłogi przebiega zwykle po uprzednim odkurzeniu jej odkurzaczem lub zmiotką. Wiadomo że odkurzacz wydaje się lepszym rozwiązaniem, gdyż zbiera więcej zanieczyszczeń luźnych, takich jak drobne pyłki, które zatrzymuje filtr HEPA, oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w postaci piasku, czy drobin jedzenia — okruszków pozostawionych przypadkiem przez … dzieci np.
Każdy, kto ma odkurzacz może przeprowadzić proces mycia pu poprzednim czyszczeniu wstępnym podłogi, najlepiej jest to zrobić wodą nie za ciepłą, ale również nie za zimną. Najlepsza temperatura wody to temperatura pokojowa tak, aby płyn do podłóg mógł dobrze się wymieszać w wodzie. Należy wiedzieć że substancje zawarte w płynach do podłóg często działają w odpowiedniej temperaturze i nie wystarczy po prostu wlać jakąś porcję płynu do podłóg do naszego wiadra z wodą, aby wykorzystać w 100% nasz środek do mycia podłóg, gdyż możłiwe że jakaś substancja np. rozpuszczająca tłuszcze, lub brudy na naszej podłodze nie reaktywuje się, bo będzie za zimna woda.
Płyny do podłóg dzielą się na płyny profesjonalne i te mniej profesjonalne — oba rodzaje środków do podłóg spełnią swoje zadanie. Umyją nasze podłogi dobrze i w wielu przypadkach podłoga będzie lśniąca i świecąca. Ale czy podłoga będzie czysta i dobrze zabezpieczona?
Płyny profesjonalne nie tylko wybaczają nam nasz pośpiech, wykorzystując w 100% czas kontaktu z powierzchnią i realizując swoje działanie czyszcząco myjąco pielęgnujące, ale również pozwalają nam na pewne niedociągnięcia — działając tak, aby wykonane mycie podłogi było maksymalnie dobrze wykonane, np. poprzez dobre rozpuszczenie brudu i starych wierzchnich warstw wosków z podłogi np. przy podłodze drewnianej, często używany wosk powoduje stworzenie warstw wosku, zabrudzonego co w efekcie daje nam, po długim czasie nie tylko zabrudzoną podłogę drewnianą, która ani się nie świeci, ale również blednie i wygląda na bardzo zabrudzoną. Dla tego płynu, które są przeznaczone do mycia podłóg np. płytek, drewnianej, czy może nawet linoleum lub paneli powinien być do tego przeznaczony. Jeżeli zależy nam na połysku czy antypoślizgowym działaniu również warto o tym wspomnieć podczas zakupu. To kolejny czynnik, który warto rozważyć i sprawdzić na opakowaniu.
W sklepach gospodarstwa domowego mamy możliwości zakupu różnych rodzai mopów czyszczących, niektóre zabrudzenia oczywiście umyjemy ręcznikiem jednorazowym. Ale wiadomo przecież że mycie podłogi zwykle przebiega w towarzystwie mopa. Mopy są różne, elektryczne, samo czyszczące, lub te bardziej znane — wykręcane.
Ale o mopach wspomnimy w kolejnym artykule, jak widzimy płyn do podłóg i jego używanie, a nawet zakup to nie taka prosta sprawa, z pewnością jeśli mają Państwo problem z wyborem pomoże nam w tym obsługa , który specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych płynów do podłóg firmy Kiehl.