Kuchnia to często miejsce, w którym spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu. Wynika to nie tyle z tego, że dużo gotujemy i spędzamy mnóstwo czasu na przygodach kulinarnych, co z atawizmów, które w nas tkwią. Kiedyś kuchnia była miejscem, gdzie było najcieplej i najprzyjemniej.

Dziś również często przesiadujemy w kuchni, bo po prostu ją lubimy. Lubimy napić się w niej kawy, herbaty, posiedzieć przy papierosie. Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię, by była dla nas przyjemnym miejscem do spędzania czasu, nie tylko podczas gotowania, ale przede wszystkim podczas przyrządzania potraw? Oczywiście najważniejsza kwestia każdego urządzenia pomieszczeń jest wybór odpowiednich mebli. Jeśli kuchnia jest dość duża, możesz postawić na szafki dolne i górne. Dolne będą miały blaty, na których możesz trzymać na przykład pojemnik na pieczywo, przyprawy, które powinny być zawsze pod ręką, kawę, herbatę i wiele innych rzeczy, których często korzystasz każdego dnia.

W systemie blatów możesz wmontować kuchenkę i zlewozmywak. Pamiętaj o pozostawieniu miejsca na lodówkę! Czasami, choć wydaje się to wręcz niemożliwe, zapominamy, mierząc naszą nową  i urządzić kuchnie , że oprócz mebli potrzebujemy miejsca na przechowywanie produktów spożywczych w chłodzie. Zastanów się, jaka powierzchnia meblowa będzie Ci potrzebna, żeby umieścić w niej wszystkie naczynia, garnki i inne przedmioty, których używasz.

Jak urządzić kuchnie

Tylko niezbędne rzeczy powinny być na zewnątrz. Reszta powinna mieć swoje miejsce, odpowiednie w zależności od typu kuchennych gadżetów. Radzimy wybierać meble zamknięte, nie półki, ponieważ na tych drugich znacznie szybciej osiada kurz i wszelkie inne zanieczyszczenia. Łatwiej jest przetrzeć raz w tygodniu szafki z zewnątrz i raz na kwartał zrobić generalny przegląd i posprzątać wnętrza, niż co sobotę na przykład zdejmować z półeczek wszystkie przedmioty, które na nich mamy, żeby zetrzeć kurz, który z pewnością się tam pojawił. Jeżeli spędzasz w kuchni dużo czasu, pomyśl o stoliku i krzesełkach, albo o samych nieco wyższych, barowych niemalże krzesła, które będą służyły jako miejsce siedzące przy blacie z kompleksu mebli.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *