Stosowanie botoksu staje się coraz bardziej modne w dzisiejszych czasach. Dlaczego tak się dzieje, nie trudno sobie odpowiedzieć. Kult młodości i piękności prześladuje nas na każdym kroku.

Zbyt często spotykamy się w telewizji, prasie czy internecie z promowaniem ideałów piękna, które nie mają ani jednej zmarszczki w wieku czterdziestu pięciu lat, ich usta wyglądają jak usta Angeliny Jolie, a ich cera jest nieskazitelna. Chcemy wyglądać podobnie.

Zawsze młodo, zawsze pięknie, idealnie. Stosowanie botoksu pomaga nam w tym w łatwy, prosty, szybki i niespecjalnie drogi sposób.

Zalety botoksu

Zaletami stosowania botoksu jest poprawa naszego wyglądu i poprawa naszego samopoczucia, samooceny. Dzięki stosowaniu botoksu, możemy nie tylko wyrównać zmarszczki, ale nadać naszej twarzy nowego, lepszego kształtu.

Możemy skorygować opadające policzki, skórę pod oczami, wypełnić owal twarzy w taki sposób, aby wyglądała ona na młodszą.

Czujemy się wtedy lepiej, ponieważ mamy poczucie, że zrobiłyśmy coś dla siebie. Bardziej się sobie podobamy, podnosi się nasza samoocena, jesteśmy bardziej pewne siebie.

Wady stosowania botoksu

Trzeba jednak pamiętać także o wadach stosowania botoksu, zanim zdecydujemy się na pierwszy zabieg. Po pierwsze, jak w przypadku każdej ingerencji w nasz organizm, mogą nastąpić powikłania.

Jakie dokładniej, można zobaczyć w sieci na zdjęciach kobiet, które przesadziły z botoksem i dziś wyglądają niestety strasznie sztucznie. Sztuczny wygląd, to kolejna wada stosowania botoksu.

Botoks a ładniejsza twarz

Nasza twarz wygląda lepiej, ale nie zawsze. Czasami wygląda nienaturalnie.

Podobnie jak z innymi zabiegami, jakie wykonujemy w celu poprawienia naszej urody, również od botoksu możemy się najzwyczajniej w świecie uzależnić.

Zaczniemy od okolic oczu, ponieważ chcemy wyrównać skórę i pozbyć się widoczności zmarszczek.

Później przyjdzie czas na policzki, na owal twarzy, a po pewnym czasie zaczniemy zastanawiać się nad bardziej inwazyjnymi korektami naszej buzi. Weźmy więc pod uwagę wszystkie plusy, ale również minusy stosowania botoksu. Weźmy pod uwagę, że możemy poczuć się lepiej ze swoją nową twarzą, ale niekoniecznie, ponieważ może być zupełnie odwrotnie.

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki

Kiedy zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki i dlaczego tak wcześnie? Wbrew pozorom, pierwsze zmarszczki, jeszcze ledwie widoczne dla naszych oczu, pojawiają się już po dwudziestym roku życia.

Nasza skóra starzeje się z każdym kolejnym rokiem. Kiedy etap dojrzewania mamy już za sobą, możemy niestety śmiało powiedzieć, że nasz organizm zaczyna się starzeć.

Skóra, która narażona jest na szereg szkodliwych czynników, zaczyna sobie nie radzić z produkcją kolagenu, który jest jej niezbędny do zachowania sprężystości i jędrności.

Szkodliwe czynniki mające wpływ na skórę i cerę

Te szkodliwe czynniki to słońce, wiatr, mróz, upał, zanieczyszczone powietrze, spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niewłaściwe odżywianie się.

Zaznaczamy, że chodzi nie tylko o czynniki zewnętrzne ale także to, co dostarczamy swojej skórze od wewnątrz. Jeśli chcemy opóźnić starzenie się skóry, musimy o siebie dbać, przede wszystkim od wewnątrz.

Picie dużej ilości niegazowanej, czystej wody, jedzenie owoców, warzyw, wzbogacanie diety o naturalne antyoksydanty to tylko część z tego, co możemy zrobić dla swojej skóry.

Sport a skóra i cera

Regularne uprawianie sportu również wpływa korzystnie na naszą skórę, wpływa bowiem korzystnie na nasz organizm.

Jeśli chcesz dłużej zachować młodość, również młodość Twojej twarzy i uniknąć zbyt wczesnego pojawiania się zmarszczek, powinnaś dbać o siebie pod każdym względem. Oprócz odpowiedniej diety i uprawiania aktywności fizycznej, istotna jest także optymalna, odpowiednia dla naszego organizmu ilość snu.

Jak powstrzymać zmarszczki

Wysypiaj się, a zobaczysz, że będziesz wyglądać młodziej i bardziej energicznie. Pamiętaj także o stosowaniu właściwych kosmetyków, które w naturalny sposób nawilżają, natłuszczają i odżywiają skórę. Dobre kremy i kosmetyki do pielęgnacji skóry, mają właściwości nie tylko odżywcze.

Chronią skórę przed wpływem szkodliwych czynników, regenerują ją jeśli zachodzi taka potrzeba oraz sprawiają, że wygląda młodziej.

Jeśli pojawiły się u Ciebie pierwsze zmarszczki, nie musisz obawiać się, że aby się ich pozbyć, czeka Cię wizyta u chirurga plastycznego.

Wystarczy dobry krem przeciwzmarszczkowy – i to, co Cię dręczy, zniknie z Twojej twarzy.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *