Remont mieszkania wiąże się często z generalną wymianą i odświeżeniem. Ściany, podłogi, sufity- często wymagają wspomnianego odświeżenia. Jak zmienić swoje mieszkanie podążając za kanonami mody? W tym sezonie zdecydowanie królują: minimalizm i styl retro. Jeżeli więc decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkanku to proponowanymi kolorami będą: turkus, butelkowa zieleń, błękit, fiolet, ciemny granat. Jako elementy dodatkowe można uznać takie kolory jak pomarańcz i żółć. Takie zestawienia kontrastów dodadzą swoistego uroku i charakteru w każdym wnętrzu.

Jeżeli posiadamy meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra, to nie musimy obawiać się, że remont obejmie również ich wymianę. Niestety czasami zdarzają się nieprzemyślane remonty/zmiany w mieszkaniu. W efekcie końcowym takiego remontu zaczynamy dostrzegać niespójność wnętrza z meblami. Jeżeli w naszym mieszkaniu nadal króluje biel i czerń to nie musimy obawiać się diametralnych zmian. Biel z czernią nadal są pożądanymi kolorami. Pomieszczenie w takich barwach wystarczy tylko odświeżyć.

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrz w stylu retro to nie tylko można przeprowadzić odświeżenie ścian, ale również mebli. Konserwacja mebli, choć niejednokrotnie kosztowna to z całą pewnością efektowna. Wymiana tapicerki w fotelach i krzesłach, nowe fronty szafek kuchennych, renowacja. Kanony w kolorach mebli nie są zatem zmartwieniem, ponieważ w prosty i tani sposób stary mebel otrzyma drugie, a nawet trzecie życie. Wystarczy drobna przeróbka w postaci wymiany uchwytów i oczywiście wspomnianego koloru i efekt murowany!

Modne też ostatnio stały się wszelkie tapety, oraz grafiki w stylu art. Komiks na ścianie? Dlaczego nie. Taki nowoczesny dodatek ożywi każde pomieszczenie. Jeszcze do niedawna kasetony i tapety w mieszkaniach zdobiły ściany i sufity naszych babć. Teraz są pożądanym i co ważne modnym akcentem zdobiącym nawet najbardziej ekskluzywne pomieszczenia.

fot.pexels

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *