Przejdź do treści

O Zdrowiu

Jakie szczoteczki stosować przy szczotkowaniu zębów

Jak dbać o zęby? Po pierwsze, codziennie czyścimy je szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy (rano i wieczorem). Zabieg szczotkowania powinien trwać nie krócej niż trzy minuty. Najlepiej byłoby dla naszych zębów, gdybyśmy szorowały je po każdym posiłku.

Skleroterapia metoda leczenia żylaków

Image

Żylaki, które pojawiają się najczęściej na naszych nogach, możemy leczyć za pomocą metod bezoperacyjnych. Nazywamy zwalczanie żylaków po imieniu, leczeniem, ponieważ należy pamiętać że żylaki to nie tylko nieestetyczne plamy na naszym ciele, to przede wszystkim choroba.

Jaki wpływ ma żywność modyfikowana GMO na nasze zdrowie?

Image

Czy modyfikowana żywność jest szkodliwa dla naszego zdrowia? Ostatnio w mediach i wśród polityków trwały dyskusje na temat tego, czy GMO, czyli genetycznie zmodyfikowana żywność ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Jak cholesterol wpływa na nasze zdrowie?

Image

Cholesterol, którego współcześnie zjadamy i wypijamy wraz z posiłkami coraz więcej, może prowadzić do choroby zwanej miażdżycą. Cholesterol, który możemy porównać do gęstego, kleistego tłuszczu, osiada na naszych tętnicach, które przez to stają się coraz węższe.

Problemy z wysokim i niskim ciśnieniem

Nasze ciśnienie w czasie dnia jest z reguły wyższe niż w nocy. Jest to oczywiste, ponieważ nocą nasz organizm przygotowany jest do odpoczynku, nawet jeśli nie śpimy, organizm reaguje spowolnieniem akcji serca i obniżeniem nieco ciśnienia. Nie ma w tym powodu do żadnego niepokoju.

Objawy zapalenia zatok

Zapalenie zatok, to stan zapalny, który najczęściej pojawia się w zatokach przynosowych i wywoływane jest przez wirusy. Choroba rozwija się, ponieważ zaburzone zostają funkcje obronne błony śluzowej, pogarszają się właściwości samooczyszczania się błony.

Powiększenie tarczycy - jak rozpoznać pierwsze objawy - jak reaguje organizm?

Nasza tarczyca znajduje się w środkowo-dolnej, przedniej części naszej szyi. Kiedy się powiększa, obwód szyi widocznie wzrasta, jeśli zakładamy sweter z golfem czy koszulę z kołnierzykiem, odczuwamy dyskomfort. Powiększenie tarczycy możemy wykryć, zobaczyć gołym okiem, samodzielnie.

Domowe metody i sposoby na kaszel i katar

Domowe, tak zwane babcine sposoby na kaszel i katar, mogą być równie skuteczne, co leki farmakologiczne. Są za to bezpieczniejsze i zdrowsze dla naszego organizmu, który nie zostaje dodatkowo obciążony składnikami leków.

Sposoby na zbicie gorączki w domu

Źle się czujesz - zawsze możesz poprosić o pomoc pod telefonem POMOC 112 - Gorączka, to naturalny sposób naszego organizmu, który broni się przed chorobą wywołaną bakteriami i wirusami.