Jeżeli zastanawiasz się, czy solarium jest bezpieczne dla Twojego zdrowia oraz czy można bez obaw korzystać ze sztucznego opalania, przeczytaj nasz artykuł. Na temat solarium zarówno w telewizji jak i w tradycyjnej czy wirtualnej prasie, możemy przeczytać często wiele mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
Czy solarium jest bezpieczne?
Solarium jest jak najbardziej bezpieczne, o ile korzystamy z niego w odpowiednich ilościach i nie pozwalamy sobie przesadzić. Podobnie jak z większością innych dostępnych na rynku zabiegów kosmetycznych i usług związanych z poprawianiem swojej urody, z solarium można przesadzić i ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli korzystamy z solarium z głową, to znaczy rozpoczynając zabiegi opalania w kabinie, postępujemy zgodnie z zaleceniami pracowników solarium, to absolutnie nic złego nam nie grozi.
Opalanie w solarium – początki.
Opalanie zaczynamy od kilku minut, z reguły od pięciu do siedmiu. Zależy to od odcienia naszej cery i skóry.
Bardziej odporna na promienie generowane przez solarium będzie osoba, która ma skórę o ciemniejszym odcieniu, niż osoba która ma skórę bardzo jasną, zwłaszcza jeśli pojawiają się na niej piegi. Podobnie jak ze słońcem, z solarium możemy przesadzić i wówczas pojawiają się objawy podobne do oparzenia skóry. Skóra jest zaczerwieniona, mogą pojawić się plamy w postaci wysuszonej, łuszczącej się skórki, zwłaszcza w miejscach bardzo wrażliwych. Jeśli zastanawiasz się nad wybraniem się na solarium, nie ma żadnych obaw. Jednak musisz wcześniej zapytać pracownika solarium, jaką długość sesji opalania poleca oraz jakie poleca ewentualne filtry do opalania, w które można się również zaopatrzyć w solarium.
Bezpieczne opalanie w solarium
Wtedy opalanie jest bezpieczne dla nas i naszego zdrowia. Solarium zimą Chciałabyś, aby Twoja skóra znowu nabrała brązowego odcienia, chciałabyś wyglądać jak w lato, jednak zimą o opalaniu na słońcu możesz sobie tylko pomarzyć? Nie lubisz samoopalaczy, ponieważ zostawiają na skórze plamy i nieprzyjemnie pachną? Możesz śmiało wybrać się zimą na solarium, aby Twoja skóra już po kilku sesjach nabrała pięknego, opalonego wyglądu. Solarium jest jak najbardziej bezpieczne dla naszej skóry i dla naszego zdrowia.
Solarium zimą – jak zacząć się opalać?
Oczywiście jeśli z nim nie przesadzamy i zachowujemy zasady bezpieczeństwa. Jeśli wybierasz się na solarium zimą pierwszy raz, zapytaj pracownika solarium, na ile minut poleca Ci pierwszą sesję opalania. Pracownik będzie wiedział, ile minut dobrać do Twojego odcienia skóry i cery, aby sesja opalania zimowego nie była zbyt długa. Jeśli chcemy opalić się bardzo szybko: bo na przykład wybieramy się na studniówkę, ślub czy mamy inną szczególną okazję, na której chcemy wyglądać dobrze, zdecydowanie nie powinnyśmy przesadzać z ilością minut podczas jednej sesji na solarium.
Jak długo przebywać na solarium?
Po pierwsze dlatego, że zbyt długie przebywanie w kabinie z promieniowaniem UV może nas poparzyć. Pracownik solarium nie powinien nam pozwolić na tak długą sesję, to znaczy jeśli przyjdziemy zimą kompletnie blade i powiemy, że interesuje nas 15 minut opalania, pracownik odmówi nam tak długiej sesji. Zwłaszcza, że zimą nasza skóra jest nieco wysuszona, poza tym że jest znacznie bardziej blada niż latem. Solarium zimą to dobry sposób na poprawienie wyglądu naszej skóry i poprawę samopoczucia, jednak nie możemy z nim przesadzać.
Czy warto chodzić na solarium?
W jaki sposób solarium zmienia kolor naszej skóry? Czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy warto chodzić na solarium, a może jednak postawić na samoopalacze i balsamy brązujące? Solarium pozwala nam na uzyskanie jednolitej opalenizny w krótkim czasie.
Pierwszy raz na solarium – ile czasu tam spędzić?
Wybierając się na solarium pierwszy raz, zwłaszcza podczas zimy, nie można przesadzać z długością sesji opalania, ponieważ nasza skóra nie jest przyzwyczajona do dość silnego promieniowania UV, z którymi mamy bezpośredni kontakt podczas opalania. Jednak już po nawet pięciominutowej sesji na solarium, nasza skóra nabiera bardziej promiennego i brązowego odcienia. Opalanie za pomocą samoopalacza czy balsamu brązującego, to z kolei godziny z nałożonym na siebie specyfikiem, który nie do końca przyjemnie pachnie, kiedy zaczyna brązowieć.
Jeśli więc marzysz o ładnej opaleniźnie, a do lata i do słońca jest jeszcze daleko, możesz śmiało postawić na opalanie na solarium, zachowując jednak pewne zasady bezpieczeństwa. Jeśli osoba pracująca na solarium mówi Ci, że długość sesji o którą prosisz, będzie dla Ciebie zbyt długa, nie ignoruj tych wskazówek.
O czym pamiętać przed wejściem do kabiny solarium
Pamiętaj także o tym, aby Twoja skóra była przed wejściem do kabiny odpowiednio nawilżona, najlepiej także zabezpieczona kremami lub balsamami zawierającymi odpowiednie filtry UV.
Jeśli więc pragniesz mieć opaloną i muśniętą słońcem skórę zimą, wiosną, jesienią czy nawet latem, warto jest skorzystać z solarium zamiast męczyć się z samoopalaczami. To tanie, szybkie i bezpieczne rozwiązanie.