Worki pod oczami, które mają formę opuchlizny lub braku naprężenia skóry, mogą mieć wiele przyczyn. Nie pojawiają się tylko u osób starszych lub tylko po ciężkim dniu w pracy, kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem i nasz wzrok jest intensywnie wykorzystywany. Przyczyny mogą być także inne, worki pod oczami powstają z powodu alergii, z powodu kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, spalinami lub z przemęczenia wspomnianego wcześniej. Zdarza się także, że dziedziczymy je po kimś z rodziny. Skóra nie jest odpowiednio naprężona lub powstaje opuchlizna, która wygląda jak nazywany przez nas worek pod okiem. Jakie są sposoby na pozbycie się worków pod oczami?

Przede wszystkim pamiętajmy, że skóra wokół naszych oczu jest wrażliwa i delikatna. Kiedy chcemy zmniejszyć opuchliznę i pozbyć się worków, możemy wypróbować kilka bardzo prostych, tanich i bezpiecznych dla naszych oczu sposobów. Po pierwsze, jeśli worki pojawiają się pod oczami zaraz po przebudzeniu, masz z nimi do czynienia często, zaraz po tym jak wstaniesz spryskaj twarz zimną wodą. Dzięki temu naczynka krwionośne cery, również skóry wokół oczu, obkurczą się nieco i dzięki temu opuchlizna w postaci worków pod oczami zniknie.

Możesz wypróbować również okłady z ogórka. Możesz nałożyć plasterki obranego zielonego ogórka na powieki lub pod oczy bezpośrednio lub najpierw zamrozić je i później użyć jako okładu. Pozostaw ogórki na oczach przez około dziesięć minut. Jeśli pozostawisz okład dłużej, z pewnością nic złego się nie stanie, ponieważ ogórki mają właściwości bardzo łagodzące. Jeśli okłady z ogórka nie pomagają, możesz sięgnąć po poradę do apteki. Dostępne są specjalne plastry pod oczy, które nasączone są składnikami regenerującymi skórę i redukującymi worki pod oczami.

Zawierają one retinol, żeń-szeń oraz często wyciąg z ogórka. Żeń-szeń zawarty w tego typu plastrach ma dodatkowo działanie ujędrniające. Retinol z kolei pomaga w redukcji drobnych zmarszczek. Stosując tego typu plastry masz więc trzy w jednym: pozbywasz się opuchlizny, worków pod oczami a jednocześnie dbasz o skórę Twojej twarzy wokół oczu.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *