Okresy przejściowe między jedną porą roku, a drugą bywają znacznym obciążeniem dla organizmu. Nagłe załamanie pogody, niska temperatura i przesilenie może doprowadzić do spadku naszej funkcjonalności i formy.

Na osłabienie sezonowe wpływają zatem zarówno warunki atmosferyczne jak i te związane ze zmianą pory roku. Zmiana pory roku z cieplejszej na chłodniejszą jest najbardziej inwazyjna z wszystkich innych.

Wiąże się to z tym, że organizm który nawykł do ciepła nie od razu przestawi się na niższą temperaturę, a w tym okresie wykazuje też niższą odporność. Znany jest też nam wpływ ciśnienia na nasze funkcjonowanie.

Warto zatem uzupełnić swoją wiedzę o taką, która jasno odpowie nam na pytanie: jak skutecznie zapobiec sezonowym osłabieniom organizmu?

Taką informację można uzyskać od lekarza, lub bez najmniejszej fatygi skorzystać z pomocy wielu portali internetowych, które na co dzień zajmują się tym oraz szeregiem innych ciekawych zagadnień, związanych z naszym zdrowiem.

Zasoby internetu są jak wiemy ogromne, więc nie powinny nam sprawić żadnego problemu wymienione wcześniej zagadnienia. Zatem w szybki i dostępny sposób dowiemy się czym dokładnie jest sezonowe osłabienie organizmu oraz jak mu skutecznie przeciwdziałać.

Witaminy oraz ich zastosowanie wiążą się z predyspozycjami zdrowotnymi danej osoby.

Wynika to z zapotrzebowania na określony zbiór witamin np jesienią, a zapotrzebowanie to jest wynikiem niedoborów w organizmie człowieka.

Niedobór jednej lub kilku witamin jest odpowiedzialny za złe funkcjonowanie całego organizmu. Należy zatem stale uzupełniać owe braki i dbać o to, aby takich było coraz mniej, a nawet w ogóle. Profilaktyka uczyni z każdej osoby mistrza samokontroli.

Profilaktyką w tym przypadku natomiast nazwiemy stałe dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin w postaci suplementów oraz innych znanych nam środków na bazie witamin.

Wskazane są jak najbardziej produkty żywieniowe naturalnego pochodzenia, zawarte między innymi głównie w warzywach i owocach. Więc zapewnienie optymalnej dawki witamin i minerałów organizmowi jest łatwiejsze niż nam się wydaje.

Zaleca się również wykonywanie sezonowych badań pod kątem niedoborów. W takim przypadku jasno określony problem jakim jest dany niedobór witamin, jest o wiele łatwiejszy do rozwiązania.

Szybka konfrontacja z zaistniałą sytuacją daje maksimum korzyści i oczywiście zdrowia.

W ciągu roku można wyróżnić poszczególne czynniki, które mają znaczny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, ogólną formę?

Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się terapia kolorami. Dlaczego?

Ponieważ udowodnione zostało, że kolory w bardzo szczególny sposób mają wpływ na nasze samopoczucie. Od barw jasnych po ciemne, od kolorów intensywnych po stonowane.

Każdy z nich w przypadku jego braku lub odwrotnie nadmiaru, powoduje określone zachowania: złość, spokój, znudzenie, depresje, radość itd.

Przypadki depresji do zbyt miłych nie należą i trzeba w tym przypadku obarczyć winą odcienie szarości, które dominują późną jesienią i pojawiają wraz z ciągle padającym deszczem i mgłami. Jest to prosty przykład oddziaływania barw na nasze życie codzienne.

Czego brakuje jesienią naszemu organizmowi?

Jesienią brakuje nam również słońca, które dostarcza nam niezbędnej do funkcjonowania witaminy D, odpowiadającej niejako za nasze samopoczucie. Jesienna depresja jak widzimy ma spory związek z niesprzyjającą aurą i co za tym idzie z uporczywie dominującą szarą barwą i popielatym deszczem nieustannie kąpiącym z sinego nieba.

Skóra jest naszym właściwym ubraniem. O każdy ciuch dbamy w zależności od jego gatunku i rodzaju inaczej. Podobnie powinno się traktować swoją własną skórę.

Każdy człowiek posiada inne uwarunkowania, każda skóra jest inna, potrzebuje innych bodźców zewnętrznych i wewnętrznych, potrzebnych do jej prawidłowego funkcjonowania.

Nawilżanie skóry jesienią

O odpowiednim nawilżaniu skóry winniśmy pamiętać każdego dnia. Nawilżanie tylko od wewnątrz, czasami nie daje wymiernych efektów, więc może okazać się, że w praktyce należy sięgnąć po inne, dodatkowe rozwiązania.

Wysuszenie skóry bowiem prowadzi do takich powikłań jak problemy skórne, które nierzadko ciężko wyleczyć.

Wpływ diety na skórę jest równie ważny i należy pamiętać, aby wzbogacać swoją dietę o produkty, które w znaczny sposób poprawią kondycje naszej skóry.

Skóra jest naszą wizytówką, kiedy jest zdrowa i promienieje świadczy dobrze o nas samych. Problemy skórne wynikające z zaniedbania nie przyniosą nam korzyści, ani w zdrowiu, ani w innych dziedzinach życia.

Dolegliwości skórne wynikające z innych czynników powinny zostać koniecznie skonsultowane z dermatologiem.

Kontrolowanie własnego zdrowia jest niezwykle ważną czynnością, dlaczego?

Ponieważ wcześnie wykryte nieprawidłowości dają szansę na szybkie i nieinwazyjne leczenie. O wiele łatwiej tez sprostać dolegliwościom kiedy wiemy jak do nich podejść.

Leczenie na własną rękę może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, dlatego ważne jest, aby konfrontować swoje obawy z lekarzem pierwszej pomocy, który określi w sposób profesjonalny sposób i czas leczenia.

Kontrola zdrowia

Kontrola zdrowia nie powinna też polegać na tym, że kiedy chorujemy, wybieramy się do lekarza prowadzącego, ale zarówno w momentach dla nas pozornie wolnych od chorób i dolegliwości.

Profilaktyczne badania, bo o nich mowa mogą zapobiec poważnym chorobom, które przez pierwsze miesiące, a nawet lata przebiegają bezobjawowo.

Kontrola zdrowia nie zajmuje zbyt wiele czasu, a nawet w niektórych przypadkach pozwala nam go zaoszczędzić. Nie popadajmy jednak w skrajności, ponieważ kontrola jest kontrolą, ale hipochondria paranoją.

Optymalne zrównoważenie potrzeb w wyniku końcowym daje wymierne efekty, zatem dbajmy o nasze zdrowie, mamy je tylko jedno.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *