Co zrobić, kiedy na naszej skórze pojawiają się wągry? Co to jest właściwie, jak się pozbyć tych nieprzyjemnych zmian na naszej skórze, czy są sposoby które zwalczają wągry na stałe, na długo i na sto procent?

Gdzie pojawiają się wągry

Wągry pojawiają się w porach naszej skóry. Pory, są to drobne dziurki, mówiąc kolokwialnie, przez które z naszej skóry na zewnątrz wydostaje się nadmiar tłuszczu, sebum produkowanego przez naszą skórę.

Wągry są to zaschnięte części właśnie tych wydzielin, które nie zostały wydalone na zewnątrz. Kiedy stosujemy niewłaściwie dobrane kosmetyki, zarówno do pielęgnacji, jak i do makijażu, mogą zatykać pory naszej skóry, wówczas pojawiają się wągry, czyli inaczej zaskórniki, które z czasem ciemnieją, twardnieją i stają się trudne do usunięcia.

Wyciskanie wągrów?

Najczęściej kiedy widzimy intensywną zmianę na naszej skórze, pierwsza myśl jak się pozbyć tego czegoś, to wyciskanie. Wyciskanie nie jest najlepszym sposobem na oczyszczanie naszej skóry z zaskórników, ponieważ to rozwiązanie po pierwsze na krótką metę, a po drugie, łatwo jest w ten sposób uszkodzić skórę.

Co zrobić z wągrem?

Co zrobić i kiedy pojawiają się zaskórniki, skoro wyciskanie nie jest dobrym sposobem? Jak zwalczyć? Możemy próbować, jak na naszą skórę podziała cytryna. Kiedy zrobimy sobie tonik, w którym znajdzie się woda i cytryna, oczyszczanie taką mieszanką może być skuteczne. Od czego zależy czy będzie skuteczne? Od tego, czy skóra nam się nie przesuszy. Najlepiej jest jednak postawić na metody kosmetyczne.

Kosmetyki do usuwania zaskórników, fundują nam prawdziwe oczyszczanie.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *