Nieodpowiednio dobrany strój może przeszkadzać nam podczas uprawiania aktywności fizycznej. Każda z nas, która ćwiczy na siłowni lub uprawia fitness, wie o tym doskonale.

Strój do fitness i na siłownię powinien być wygodny i dopasowany do naszego ciała. Równie istotną kwestią jest materiał, z którego został wykonany strój.

Jaki powinien być strój do ćwiczeń fitness

Powinien przepuszczać powietrze oraz odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Będzie to możliwe tylko, jeśli dobierzemy strój odpowiednio elastyczny i odpowiednio przylegający do ciała.

Bluzka fitenss

Jeśli nie czujemy się komfortowo w obcisłej bluzce, wybierzmy przynajmniej oddychający stanik w formie topu, który zapewni poprawne odpowiednie odprowadzanie wilgoci z najbardziej potliwej strefy naszego ciała.

Dotyczy to zwłaszcza intensywnych zajęć fitness, które wymagają nieco gwałtownych ruchów, podskoków, biegania.

W związku z tym, że aktywność ruchowa powoduje pocenie się, o czym czasem wolimy nie wspominać, odpowiedni strój na fitness i na siłownię powinien być wykonany z materiałów, które nie zniszczą się szybko podczas prania.

Fitness ubrania z microfibry, poliestru i lycry

Bardziej opłacalna jest inwestycja w dobrej jakości zestaw spodni i górnej części stroju, niż na przykład zakup kilku tańszych topów, które szybko zniszczą się podczas odświeżania.

Producenci oraz osoby zajmujące się fitnessem i siłownią, polecają głównie stroje wykonane z microfibry, poliestru i lycry. Do aktywności fizycznej na zewnątrz, dobrze sprawdzi się polartec i goretex, wspominamy o tym jeśli na przykład masz zamiar rozpocząć dodatkowo uprawianie joggingu.

Lycra a fitness

Lycra i pozostałe wymienione materiały, to materiał rozciągliwy, który wraca jednak szybko do swojego poprzedniego kształtu, formy.

Dzięki temu nie ogranicza wykonywanych przez nas ruchów i dopasowuje się do naszego ciała niezależnie od pozycji, jakie przybieramy.

Wygodne ćwiczenia w stroju fitness z microfibry, poliestru i lycry

Ćwiczy nam się wygodniej i jednocześnie mamy pewność, że nic złego nie stanie się z naszym strojem, jeśli za bardzo go naciągniemy.

Wybierając odpowiedni strój na fitness lub siłownię, kierujmy się głównie naszym komfortem i wygodą, dzięki temu będziemy powracać do wybranej aktywności fizycznej chętniej. Również w przypadku sportu, strój ma znaczenie.


Microfibra zalety Ubrania fitness :

 •  cieńsza od jedwabiu.
 •  cieńsza od bawełny.
 • cieńsza od wełny.

Poliester zalety Ubrania fitness :

 • wykorzystywaną do szycia ubrań sportowych
 • niski wskaźnik chłonności wilgoć
 • Tkanina nie chłonie wody
 • ubranie nie klei się do ciała
 • odporny na działanie promieni słonecznych

lycra – Spandex zalety  Ubrania fitness:

 • nie powoduje alergii
 • nie elektryzuje się
 • dopasowuje się do figury
 • lycra jest wygodna
 • bardzo dobre właściwości oddychające
 • lycra zapewnia swobodę ruchu
 • lycra daje komfort.
 • lycra jest wygodna
 • lycra jest miękka
 • lycra jest  gładka
 • lycra jest  odporna na tłuszcz
 • lycra odporna jest na  pot
 • lycra jest odporna na dezodoranty

Jakie buty wybrać na fitness

Buty na fitness, to podstawa, by czuć się wygodnie, komfortowo i ćwiczyć z przyjemnością. Jakie buty wybrać na fitness i czym kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim polecamy, by wybrać adidasy. To najlepsze buty na fitness. Choć możemy spotkać się z opiniami, że lepiej wybrać klasyczne trampki, ponieważ są lżejsze, to mit.

Adidasy sprawdzą się najlepiej, ponieważ mają dobrze dopasowaną strukturę i dobrą podeszwę, oczywiście jeśli podejdziemy do ich wyboru rozsądnie. Przede wszystkim wybieraj buty, które przeznaczone są typowo do fitnessu. Nie stawiaj na buty do biegania czy buty do gry w siatkówkę, tylko na buty których przeznaczeniem jest właśnie fitness.

Dobre buty do uprawiania fitness sportu powinny być lekkie, aby ćwiczyło Ci się wygodnie.

Powinny być dopasowane do Twojej stopy, to znaczy nie należy wybierać rozmiarów, które będą za duże, zakładając że to wygodniejsze. To nie prawda: zbyt duże buty mogą powodować otarcia, dodatkowo będziesz czuła się w nich niekomfortowo. W zbyt dużych butach dużo łatwiej o kontuzję, ponieważ nasze stopy nie są w nich stabilne.

Dobre buty na fitness powinny mieć podeszwę, która nie będzie ślizgała się na gumolicie, terakocie czy panelach, ani na parkiecie typowym dla sal gimnastycznych, na których odbywają się zajęcia. Jeśli chcesz wybrać dobre buty, musisz udać się do dobrego sklepu ze sportową odzieżą, gdzie spokojnie będziesz mogła je przymierzyć, przejść się, sprawdzić, czy buty pasują. Powinny być wykonane z materiałów, które oddychają, w których Twoje stopy nie będą się pociły. Jeśli będą wykonane z syntetyków, które nie przepuszczają powietrza, bardzo szybko poczujesz dyskomfort.

Spocone stopy to nie tylko kwestia estetyki, są one również zdecydowanie bardziej wrażliwe na mechaniczne otarcia. Kiedy idziesz kupić buty na fitness, pamiętaj, aby założyć na stopy skarpetki, takie jakie nosisz na zajęcia. Nie zakładaj skarpetek, które są wykonane z materiału podobnego do rajstop, cienkiej woalki, ponieważ wówczas możesz wybrać buty, które przy normalnych, sportowych skarpetkach, będą Ci nieco za małe.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *