Choć wydaje się nudne i przeznaczone tylko na lata życiowej jesieni, szydełkowanie i haftowanie nadal jest modne. Coraz większe znaczenie mają dla nas rzeczy oryginalne, inne niż wszystko to, co możemy dostać w każdym markecie.

Zalała nas fala tandety z Chin. Masowo kupujemy wszyscy te same produkty.

W świecie w którym coraz częściej wybijają się jednostki a każdy stawia na niepowtarzalność ,proste hobby zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Ręcznie haftowane obrusy zdobią stoły na jarmarkach ale nie tylko.

Szydełkowania jako sposób na relaks

Coraz częściej chwalimy się takimi dziełami, uczymy się od naszych babci sekretów idealnego haftu. Szydełkowanie daje szanse na relaks w wolnej chwili.

Projektanci wprowadzają do swoich kolekcji ręcznie robione zdobienia. Rękodzieło artystyczne zyskuje coraz większą sławę w sieci i nie tylko.

Szydełkowanie jako sposób na zarabianie pieniędzy?

Szydełkowanie może stać się naszym sposobem na zarabianie. A także pomoże nam przybliżyć się do starszego pokolenia. Rzeczy, które kiedyś były jedyną rozrywką naszych babci dziś znów odżywają.

Każda zaradna gospodyni powinna spróbować swoich sił . Aby nadać nowoczesny dizajn naszemu mieszkaniu możemy zrobić na szydełku niestandardowe wzory. Haftowanie nie jest już tylko kojarzony z kolorowymi obrazkami na ścianach mieszkań naszych babci.

Nowe techniki, unikalne kolory materiałów potrzebnych do haftowania pozwolą nam stworzyć coś wyjątkowego. Różnego rodzaju instytucje kulturalne organizują kursy szydełkowania i haftowania. Wciąż można wybrać się na profesjonalny kurs, bądź zorientować się w ofercie swojego miasta. Powstaje wiele nowych festiwali dizajnerskich, które promują sztukę młodych ludzi.

Koronka i haft górują w stylizacjach wykończeń wnętrz.

Otwiera nowe horyzonty. Współczesna sztuka potrzebuje starych sprawdzonych sposobów. Koronka czy haft górują w stylizacjach wykończeń wnętrz.

Pojawiła się moda na wszystko co ekologiczne i ręcznie robione. Warto poświęcić trochę czasu na naukę tej sztuki. Pięknie ręcznie wyhaftowana serwetka to miły prezent na święta. Rodzina na pewno doceni fakt że prezent był wykonany przez nas.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *