Szafy w przedpokoju, to przeważnie szafy na ubrania, nie tylko te które zakładamy na siebie przed wyjściem w czasie chłodniejszych dni, czyli kurtki i płaszcze.

Warto zdecydować się na taką szafę, w której będzie można przechowywać ubrania innego typu, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości umieścić tego typu szafy w pokoju czy sypialni.

Zdecydowanie lepiej umieścić tak zwaną garderobę w przedpokoju niż na przykład w salonie. Jeśli wielkość naszego przedpokoju nam na to pozwala, zdecydujmy się na szafę właśnie tam.

Jak wybrać szafę do przedpokoju i na co zwrócić uwagę, kiedy ją wybieramy?

Szafy wnękowe wyglądają być może mniej majestatycznie i kojarzą nam się z nieco skromniejszym wyposażeniem, jednak mają dość sporą przewagę nad szafami, które nazywamy wolno stojącymi.

Możemy wówczas wykorzystać przestrzeń co do centymetra, dzięki czemu zaoszczędzamy miejsca na inne elementy w pozostałych wnętrzach naszego domu lub mieszkania.

Kiedy decydujemy się na tego typu szafę, szafę do zabudowy, musimy zastanowić się, w jaki sposób będziemy otwierać w niej drzwi, jak ją wyposażymy i jak będzie wyglądało wypełnienie drzwi.

Wypełnienie drzwi, to znaczy wypełnienie ich skrzydeł, wykonuje się z różnych materiałów.

Najtańsze rozwiązanie to płyty wiórowe, które mogą być wykończone na wiele różnych sposobów w zależności od naszego gustu. Możemy wybrać kolor, wzory, teksturę.

Poza drzwiami wiórowymi, mamy także do wyboru surowe drewno, które jest jednak rozwiązaniem droższym. Podobnie droższym rozwiązaniem jest szkło czy materiały egzotyczne, takie jak rattan i bambus.

Te ostatnie materiały, wbrew pozorom są bardzo trwałe. Są także ekonomiczne oraz odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Pamiętajmy, aby decydując się na instalację szafy w przedpokoju, niezależnie od tego czy wybieramy szafę wolno stojącą czy tę do zabudowy, zwrócić uwagę na to, co mamy wokół. Szafa powinna być elementem współgrającym z architekturą pomieszczenia.

Powinna cieszyć oko, ale nie przyciągać naszej uwagi za każdym razem, kiedy koło niej przechodzimy. Szafa ma stanowić miejsce, w którym przechowujemy nasze rzeczy.

Szafa na wymiar bardzo często kojarzy nam się z pomieszczeniami, w których mamy niewiele miejsca i nie możemy pozwolić sobie na inne meble.

Jednak coraz częściej szafy na wymiar pojawiają się w domach, w których miejsca zdecydowanie nie brak, ponieważ jest to rozwiązanie ekonomiczne z wielu względów.

Czasy, kiedy ogromne szafy wykonane z prawdziwego drewna, wykończone bajecznymi obudowami przypominającymi złoto, minęły już chyba bezpowrotnie.

Szafa jest dla nas garderobą, miejscem gdzie przechowujemy nasze rzeczy, których używamy na co dzień, które na sobie nosimy, jednak nie mamy ochoty, a wręcz nie możemy pozostawiać ich porozrzucanych po całym domu.

Kiedy decydujemy się na szafę na wymiar do domu, możemy dzięki temu zaoszczędzić odrobinę miejsca.

Zamawiając szafę w profesjonalnej firmie, która zajmuje się wykonywaniem tego typu mebli, możemy wykorzystać przestrzeń, którą chcemy przeznaczyć na przechowywanie naszych rzeczy co do centymetra.

Możemy wybrać szafę głęboką lub szafę nieco bardziej płaską.

Taką w której będziemy mogli włożyć wieszaki z ubraniami takimi jak płaszcze lub taką, w której umieścimy półeczki, a na nich będziemy mogli układać złożone w kostkę ubrania, buty lub inne przedmioty. Szafa na wymiar, to rozwiązanie ekonomiczne nie tylko ze względu na oszczędność miejsca.

To również ekonomia tak zwana estetyczna. Kiedy mamy szafy na wymiar, stanowią one jak gdyby część ściany pokoju.

Umieszczając taką szafę w sypialni, możemy czuć swojego rodzaju komfort. Nie ma wokół dużo mebli, ponieważ tej zabudowanej szafy po prostu nie zauważamy.

Dodatkowe meble często sprawiają nam kłopot, ponieważ na przykład otwarte półki lub szafy, które nie sięgają po sam sufit, to miejsce w którym zbiera się kurz i wszelkiego rodzaju inne zanieczyszczenia.

Szafę na wymiar wystarczy podczas cotygodniowych porządków przetrzeć z zewnątrz i mamy gotowe odświeżenie naszego mebla.

Możemy wybrać szafę z drzwiami wykonanymi z płyt wiórowych, które zostaną dla nas w estetyczny sposób oklejone zgodnie z naszymi życzeniami, możemy wybrać drzwi drewniane, nieco droższe ale dla części z nas bardziej estetyczne lub z drzwiami wykonanymi z tworzyw sztucznych lub ze szkła. Wszystko zależy od naszego gustu.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *