Kiedy przychodzi czas wyboru sukni ślubnej, musimy zdecydować się jaką kwotę pieniędzy możemy przeznaczyć na ten zakup, ponieważ od tego będzie zależeć gdzie będziemy sukienki szukać, w salonie sukni ślubnych czy może w komisie. Suknie ślubne nowe cenowo kształtują się mniej więcej od 3 tysięcy w górę, nie da się określić górnej granicy ceny ponieważ to zależy od marki, materiału z jakiego sukienka jest uszyta, od dodatków np. ostatnio bardzo modne ale niestety drogie są sukienki z wszytymi kamieniami Svarovskiego.

Luksusowe i drogie suknie ślubne

Zatem jeżeli dysponujemy dość dużym budżetem na suknię ślubną to śmiało możemy ruszyć w kierunku renomowanych salonów sukni ślubnych. Nieco tańsze suknie ślubne możemy znaleźć w zakładach krawieckich, które specjalizują się w szyciu fasonu sukni ślubnych, wydatek na taką sukienkę powinien zamknąć się w granicach dwóch trzech tysięcy, oczywiście nie mamy tu na myśli znanych polskich projektantów bo u nich suknie ślubne mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Prestiżowe salony sukien ślubnych

Zarówno w renomowanych salonach jak i w zakładach krawieckich suknie ślubne są szyte na miarę. Jeżeli decydujemy się na zakup sukni szytej dla nas na miarę, zakup rozpocznijmy mniej więcej pół roku przed planowanym ślubem, żeby mieć czas na przymiarki i ewentualne poprawki. Suknie ślubne w komisach są o wiele tańsze od nowych, mniej więcej o połowę a czasem i o więcej wystarczy dobrze poszukać.

Komisowe suknie ślubne wcale nie są gorsze od nowych, są wyczyszczone i zazwyczaj w idealnym stanie, wybór fasonów i modeli jest równie duży jak w salonach.

Komis sukien ślubnych – tanie rozwiązanie

Jedynie co różni nowe suknie ślubne od używanych to cena i to że nie są szyte na miarę a dopasowywane do naszej figury, ale nie ma się co martwić, wszystkimi przeróbkami zajmują się wykwalifikowane krawcowe, i rzecz jasna nie są nowe.

Wiele dziewczyn marzy o pięknej nowej sukni ślubnej, szytej specjalnie dla niej, ale wcale nie ma się czym przejmować jeżeli nowe suknie ślubne nie są w zasięgu naszego portfela bo suknie ślubne z komisu są równie piękne i wyjątkowe.

Wypożyczalnia sukni ślubnej

Poza kupnem nowej sukni i kupnem w komisie, istnieją jeszcze wypożyczalnie sukni ślubnych. Suknie ślubne do wypożyczenia są zawsze wyczyszczone i naprawione przed kolejnym wypożyczeniem, jest to najtańszy sposób na zdobycie sukni ślubnej, zatem jeżeli nie przeszkadza nam myśl że sukienka była już używana kilka razy możemy ze spokojem rozejrzeć się za wypożyczalnią w której są suknie ślubne.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *