Łupież to jedna z najczęściej dopadających nas zmian skórnych głowy. Co to jest łupież tak naprawdę? Jak leczyć tą dolegliwość i co zrobić, jeżeli łupież bardzo często do nas wraca? Łupież nie jest żadną chorobą czy zmianą, której musimy obawiać się ze względu na nasze zdrowie. Nic złego z powodu łupieżu nam się nie stanie, ale oczywiście nie chcemy mieć go na swojej głowie, bo jest nieestetyczny, nieładny i po prostu źle wygląda.

Co zrobić, jak leczyć, aby pozbyć się tej dolegliwości na długo?

Przede wszystkim, jeżeli zauważasz że łupież powraca do Ciebie regularnie, na co dzień stosuj szampony przeciwłupieżowe dobrych marek. Szampony, które są przeciwłupieżowe tylko z nazwy i nie zawierają żadnych składników zwalczających zmiany skórne na głowie, jedynie maskują odklejające się od powierzchni skóry naszej głowy drobinki.

Kiedy jednak podrapiemy się po głowie, albo zahaczymy skórę głowy szczotką czy grzebieniem, pojawia się to samo co zwykle. Możesz próbować metod na szare mydło, albo innych magicznych sposobów domowych, jednak najlepiej jest po prostu sięgnąć po szampony i środki z apteki.

Jak często myć włosy, kiedy chcemy pozbyć się łupieżu?

https://www.nivea.pl/artykuly/piekne-wlosy/sposoby-na-lupiez

https://www.laroche-posay.pl/article/5-sprawdzonych-sposobow-na-lupiez-lojotokowy

Nie wprowadzamy żadnych szczególnych zmian w pielęgnacji włosów.

Myjemy włosy szamponem przeciwłupieżowym tak często jak standardowym, natomiast szampon z apteki, który jest szamponem leczniczym, stosujemy tak często jak napisane jest w ulotce dołączonej do opakowania. Już po jednym lub dwóch zastosowaniach takiego szamponu, łupież znika na długi czas.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *