Rzęsy, to jeden z naszych najważniejszych, kobiecych atutów. Aby odpowiednio o nie zadbać, musimy zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Po pierwsze, zwracaj uwagę na pielęgnację swoich rzęs. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju odżywek, które stanowią wsparcie dla naszych rzęs.

Możesz wybrać takie, które nakłada się na rzęsy na noc, po demakijażu, lub takie, które nakładamy pod tusz do rzęs.

Skład odżywek do rzęs

Zwracaj uwagę na skład odżywek. Powinny one zawierać składniki, które stanowią podstawowe budulce włosa. Jeśli odżywki zakupione w sklepie drogeryjnym nie sprawdzają się, postaw na domowe metody: kup sobie w aptece olejek rycynowy i wcieraj wieczorami w swoje rzęsy.

Uważaj, aby olejek nie dostał się do Twoich oczu, ponieważ może wywołać to nieprzyjemne podrażnienie. Do aplikacji olejku możesz wykorzystać kupioną w sklepie szczoteczkę do rzęs, lub wykorzystać starą szczoteczkę po tuszu, który już zużyłaś.

Pamiętaj, aby dokładnie ją umyć, aby nie nakładać wraz z olejkiem resztek starego tuszu. Przeczytaj również jak wykonywać depilację.

Jakie zadanie pełnią rzęsy

Rzęsy, to po prostu włoski, które mają za zadanie chronić nasze oczy przed pyłkami, zanieczyszczeniami.

Możesz wzmocnić je stosując suplementy diety wzmacniające jednocześnie włosy, skórę i paznokcie, lub przeznaczone tylko do wzmacniania kondycji włosów. Zawierają one przeważnie wyciąg ze skrzypu polnego, który wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Pamiętaj, że bardzo istotnym elementem dbania o rzęsy jest odpowiednia dieta, bogata w błonnik.

Poza tym nawet jeśli będziesz dbała o rzęsy stosując odżywki i suplementy, ale niewłaściwie będziesz wykonywała demakijaż, Twój wysiłek może pójść na marne.  Może zainteresuje Ciebie jak zamocować rzęsy?

Demakijaż a rzęsy

Do demakijażu stosuj tylko i wyłącznie produkty do tego przeznaczone. Nie stosuj mydła, czy żelu pod prysznic, ponieważ zaszkodzisz tylko swojej cerze, rzęsom również.

Staraj się wykonywać demakijaż delikatnie, nakładając mleczko lub płyn dwufazowy na rzęsy za pomocą płatków kosmetycznych. Odczekaj trochę, aż produkt zacznie „rozpuszczać” makijaż, a dopiero potem pocieraj płatkiem o powiekę oka.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *