Poza bankowe produkty poza tym że mogą mieć i zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie niż zwykły kredyt w banku są mniej bezpieczne z tego względu że nie reguluje je prawo bankowe, ani żadne inne regulacje bankowe takie jak chociażby popularna Rekomendacja T, z jednej strony jest to dobre bo pożyczka jest bardziej dostępna dla zadłużonych ale z drugiej strony jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych powinniśmy być bardzo czujni, i dokładnie przeczytać umowę oraz załączniki do umowy bo to w nich często zawarte są dodatkowe opłaty i prowizje, o których umowa nie wspomina, widnieje jedynie napis w stylu integralną częścią umowy jest tabela opłat i prowizji.

Wiele z osób zadłużonych szuka rozwiązania swoich problemów z komornikiem chcąc jak najszybciej spłacić zadłużenie i mieć przysłowiowy święty spokój z komornikiem, który wszedł na pensję lub co gorsza chce nas odwiedzić w domu i spisać nasz sprzęt AGD lub cokolwiek innego co można sprzedaż na licytacji i odzyskać pieniądze.

Postępowanie komornicze nie zna litości, owszem można umówić się z komornikiem na spłatę długu w ratach ale i tak trzeba mieć na te raty pieniądze, a jak wiemy kiedy sprawa trafia do komornika, doliczane są różne koszty które my musimy spłacić takie jak np. opłata sądowa, opłata komornicza, odsetki itp. Dlatego nic dziwnego że osoby które popadły w tarapaty finansowe szukają pomocy. Kredyt z komornikiem a w zasadzie dla kredyt dla osób z komornikiem w świetle prawa bankowego jest nie realny, bo żaden bank nie udzieli kredytu osobie z postępowaniem windykacyjnym czy komorniczym.

Jaka ważna jest świadomość …

Dlatego jeżeli ktoś nam oferuje kredyt z komornikiem to miejmy świadomość że nie jest to kredyt na warunkach bankowych tylko pożyczka pozabankowa, ale wiadomo aby uwolnić się od komornika, ludzie w desperacji zrobią naprawdę wiele, szukają w panice jakiejkolwiek możliwości zaciągnięcia pożyczki w jakimkolwiek źródle. Dlatego często osoby te padają ofiarami np. oszustów, dlatego tak ważne jest by zapobiec dalszemu zadłużaniu się społeczeństwa, łatwiej jest edukować i ostrzegać przed błędnymi decyzjami niż wyciągać osoby ze spirali zadłużenia.

Zatem gdzie mają szukać pomocy osoby z komornikiem na karku, można oczywiście szukać pożyczek pozabankowych, pożyczek na spłatę komornika i tym podobnych bo kredyt z komornikiem nie istnieje, no chyba ze kredyt z komornikiem to kredyt przedawniony ściągany przez komornika, wtedy potocznie możemy sobie powiedzieć że to kredyt z komornikiem, wszystkie inne formy pożyczania pieniędzy osobom z komornikiem to poza bankowe pożyczki na które powinniśmy uważać, bo mogą mieć bardzo wysokie oprocentowanie.

Kłopoty już są… co dalej?

Jeżeli wpadniemy w kłopoty a sprawa długu trafi do komornika, zawsze możemy spróbować poszukać pomocy u prawnika, są prowadzone bezpłatne porady prawne zazwyczaj przy sądach rejonowych lub przy parafiach w dużych miastach, istnieje duże prawdopodobieństwo że prawnik może nam w jakiś sposób pomóc, chociażby napisze za nas pismo do komornika.

Stare powiedzenie mówi że tonący brzytwy się chwyta, i nie jest to może miłe ale to stare powiedzenie doskonale obrazuje w jakiej sytuacji znajdują się osoby którym pali się grunt pod nogami z powodu długów. Osoby zadłużone zamartwiają się swoją sytuacją, nie jednokrotnie popadają w depresje, nie mają sił by podjąć próbę wyjścia z  trudnej sytuacji, ze strachu boją się nawet zadzwonić do banku czy do firmy windykacyjnej by polubownie spróbować rozwiązać problem.

Pismo ratujące przed egzekucją …

Najgorsze jest to że osoby te już na samą myśl o wykonaniu telefonu, napisania pisma doznają paraliżującego strachu i nie potrafią się zmotywować do działania, i po prostu czekają na rozwój sprawy, a to zawsze działa na ich nie korzyść. Bank i komornik to instytucja działająca według ściśle określonych reguł, ale to też ludzie którzy widząc że mamy wole spłaty zadłużenia, spojrzą na nas inaczej niż na osobę która z premedytacją uchyla się od spłaty zadłużenia.

Osoby z problemami mają rozwiązanie.

Osoby z finansowymi problemami wiadomo najbardziej potrzebują pieniędzy, dlatego tak łatwo ulegają różnym reklamą typu kredyty dla zadłużonych, kredyty bez bik, szybkie pożyczki itp. Tak naprawdę  takie kredyty bez bik mogą tylko pogorszyć sytuacje zadłużonej osoby, dlatego ważne jest też by pomagać takim osobom,w jaki sposób można pomóc osobie zadłużonej? Wcale nie mamy tu na myśli pożyczki pieniężnej ale zwykła ludzka pomóc drugiej osobie w potrzebie, zazwyczaj jest to sprawa bardzo delikatna, ponieważ osoby zadłużone wstydzą się swojej sytuacji i nie mówią o niej nawet najbliższym.

Przyjaciele też pomogą!

Jeżeli zauważymy że w gronie naszych przyjaciół czy rodziny pojawił się taki problem, spróbujmy porozmawiać i znaleźć jakieś wyjście z sytuacji, nie idźmy od razu po usługi typu kredyty bez bik, najpierw pomóżmy osobie w kontakcie w firmą windykacyjną, pomóżmy napisać odpowiednie pismo,a jeżeli nie potrafimy znajdźmy w naszym mieście darmowe porady prawne i idźmy na spotkanie z prawnikiem z osobą zadłużona, razem jest po prostu raźniej. Czasem poczucie że nie jesteśmy sami z problemem, że mamy kogoś na kim możemy się wypłakać w trudnych momentach jest ważniejsze niż najlepsza oferta kredytu bez bik, bo daje siłę i motywację do działania i do wstania z łóżka następnego dnia.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *