Probiotyki dla kobiet, czyli probiotyki ginekologiczne, to preparaty, które zawierają bakterie probiotyczne, mające właściwości hamujące rozwój grzybów i bakterii. To właśnie bakterie i grzyby odpowiedzialne są za zakażenia . Są one dostępne w formie kapsułek do stosowania wewnątrz jak i doustnych. Mechanizm działania probiotyków dla kobiet jest bardzo prosty. Polega on na produkcji przez pałeczki mlekowe: kwasu mlekowego, kwasu mrówkowego, kwasu octowego, nadtlenku wodoru, białek, które hamują i niszczą drobnoustroje. Dzięki tym substancjom, środowisko zostaje zakwaszone. Powoduje to wzrost odporności na infekcje.

Powinnaś stosować probiotyki ginekologiczne zwłaszcza, jeśli znajdujesz się wśród kobiet, które przebyły antybiotykoterapię, nawet jeśli były to antybiotyki na grypę. Jeśli przechodziłaś infekcję , na przykład uciążliwą i nieprzyjemną grzybicę, którą dość łatwo jest zwalczyć, jednak równie łatwo pojawia się ona z powrotem. To pomoże Ci zapobiegać kolejnym zakażeniom, które mogą okazać się znacznie bardziej groźne dla Twojego zdrowia.

Menopauza a probiotyki dla kobiet

Jeśli jesteś obecnie w okresie menopauzy, probiotyki pomogą zachować Twoim drogom rodnym odpowiednie PH. Również, jeżeli stosujesz antykoncepcję hormonalną (w postaci tabletek antykoncepcyjnych lub zastrzyków antykoncepcyjnych), powinnaś zapytać swojego lekarza ginekologa o probiotyk, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Stosowanie probiotyków zaleca się również kobietom, które często podróżują (chodzi głównie o korzystanie z toalet poza domem) a także kobietom, które regularnie uczęszczają na basen.

Dla kogo przeznaczone są probiotyki  ginekologiczne

Nie trudno wyobrazić sobie, ile bakterii może czaić się w wymienionych miejscach. Probiotyki zalecane są także kobietom, które często zmieniają partnerów , z oczywistych względów. Bezwzględnie lekarz powinien zalecić probiotyk po wszelkich operacjach , w czasie radioterapii i chemioterapii oraz po nich. Jeśli chcesz zacząć stosować probiotyki dla kobiet, powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem lub z farmaceutą, aby dokonać najbardziej odpowiedniego dla siebie wyboru.

 

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *