Pożyczka pozabankowa to w skrócie najogólniej rzecz biorąc pożyczka uzyskana poza tradycyjnym bankiem w prywatnej firmie. Tutaj pojawia się pytanie odnośnie powodów powstawania tego typu instytucji. Proste pytanie, prosta odpowiedz : ponieważ niejednokrotnie klasyczne banki odrzucają nasze wnioski o kredyt. Odrzucają i dzieje się tak coraz częściej.

Wszystko przez rygorystyczne wymagania dotyczące przedstawianych dokumentów, historii kredytowej, dodatkowych zabezpieczeń w formie materialnej, lub poręczycieli itd. Dla wielu są to przeszkody nie do ominięcia.

Pożyczka pozabankowa poza bankiem

Poza bankiem rzeczywistość wygląda już zupełnie inaczej.

Jak twierdzi Defu zadłużenia – zwiększa się nam szansa pożyczki w firmie pożyczkowej pozabankowej. Komfortowe warunki sprzyjają rozwojowi wielu firm finansowych, które zachęcają nas coraz to bardziej korzystnymi ofertami .

Konkurencja między parabankami i pozyczkami pozabankowymi DEFU również rośnie co dla potencjalnego klienta, może oznaczać, że pożyczki pozabankowe staną się tańsze, jeszcze szybsze, ogólnie mówiąc bardziej korzystne niż miało to miejsce do tej pory zy więcej pół roku od momentu założenia konta i co miesięcznej wpłaty na nie, nominału w wysokości 1000 zł bank zaproponuje Ci kartę debetową, kredytową ), lub skieruje nas do banku.

Skupmy się jednak na teraźniejszości, która, póki co prezentuje się wcale nie najgorzej. Wiemy już, że z kwitkiem odprawią nas w banku z tradycjami. Zaproponują założenie konta. Oczywiście jeżeli posiadamy stały dochód, umowę o pracę na czas określony, czy też nieokreślony, pozytywną historię kredytową – to jak najbardziej kredyt w banku klasycznym nam się należy.

Weryfikacja kredytobiorcy w BIK

Weryfikacja przyszłego kredytobiorcy w placówce prywatnej to czysta formalność. Tym bardziej że na rynku finansowym wprowadzone zostały również udogodnienia, które nie wymagają stawiennictwa w placówce. Przeważnie jest to pożyczka pozabankowa przez internet, chwilówka, czy też nawet ( obecnie najszybsza forma pozyskania gotówki ) za pomocą telefonu komórkowego — DEFU sms gotówka.

Strefy prywatne oferują zazwyczaj pieniądze od 200 zł w górę. Ta wymieniona wcześniej góra ma swój limit. Dlatego też pożyczka pozabankowa przeważnie przybiera formę niskiej kwoty. Z całą pewnością są to niższe kwoty niż te oferowane przez banki, ale to zdaje się nam nie przeszkadzać, co tłumaczy częstotliwość z jaką korzystamy z prywatnych usług finansowych, które za okazaniem dowodu osobistego stają przed nami otworem.

Dowód osobisty, jest podstawą do otrzymania pożyczki, co jest tak logiczne, że aż niewarte rozwinięcia.

Na zakończenie można wtrącić historię o człowieku, który nigdy nie skorzysta z pożyczki, kredytu, czy rat, bo będzie się bał zaryzykować. Nie ryzykując utraci możliwość, godnego życia, spełniania marzeń. Mowa tu o człowieku, któremu podwinęła się noga, wpadł po uszy w długi, zalega z płatnościami …

Nie szuka dostępnych rozwiązań, tylko zatraca się w swojej niemocy i popada w kolejne tarapaty finansowe.

Jak wiadomo sposób, na rozwiązanie problemów finansowych wiąże się z szybkim zastrzykiem gotówki. Jest to pierwszy krok w stronę instytucji pozabankowej, która tego zastrzyku finansowego nam nie odmówi defu.

Bez zaświadczeń, czyli pożyczka bez wymagań

Na rynku kredytów i pożyczek ciągle widać tłok. W tym tłoku mnożą się dla nas oferty, okazje, bonusy. Ten sektor finansowy na pewno nie przestanie istnieć, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu usługi finansowe rośnie i raczej nie zacznie spadać jeszcze przez długi czas. Wiąże się to między innymi z potrzebą wydawania pieniędzy na przyjemności .

Mimo kryzysu gospodarczego rośnie skłonność do rozrzutności, wydawania pieniędzy na luksusy. Bazując na własnych doświadczeniach, staramy się jednak o powściągliwość w wydawaniu pieniędzy. Tylko niewielka część z nas posiada środki, które pokrywają rozrzutny tryb życia.

Reszta niestety zmuszona jest odkładać pieniądze na koncie, w skarpecie, pod poduszką, jak kto woli. Każdy sposób jest dobry, ale akurat ten wydaje się być dość mozolnym.

A przecież jesteśmy bardzo często świadkami promocji czy też obniżenia ceny za przykładowy produkt (np. sprzęt RTV, agd. ) do tego stopnia, że grzechem by było przejść obojętnie. Takie promocje najczęściej mają swoją datę realizacji i najczęściej nie trwają dłużej niż dwa tygodnie, dlatego też oczekuje się od nas szybkiej reakcji na bodziec.

Na szczęście okazja nie musi przejść nam koło nosa, ponieważ pożyczki bez zaświadczeń rozwiążą ten problem w trybie ekspresowym. Lubimy nowe ubrania, dodatki, obuwie – tutaj odnosi się to głównie do kobiet, ale też coraz częściej do mężczyzn, dla których wygląd zewnętrzny staje się najlepszą inwestycją.

Zepsuła się pralka, suszarka, lub nie masz czasu na pozmywanie naczyń po obiedzie i przydałaby się automatyczna zmywarka — kupujesz. Dzieci rosną, wymagają i oczywiście zasługują na nowy rower, komputer, gry, czy wyjazd na obóz szkolny – fundujesz.

Zbliżają się święta jedne, drugie, potem trzecie – wykładasz pieniądze. Istnieje jeszcze przykra kwestia zadłużeń, które trzeba spłacić w jak najszybszym terminie – spłacasz.

Nie należy się martwić o formalności związane z pożyczką, ponieważ jest ich naprawdę niewiele, a te, które są nie sprawiają żadnych problemów .Gdzie się udać ?

Kierunkiem, jaki obierze spora część przyszłych kredytobiorców, stanie się powszechny bank. I tutaj czeka na większość z nich przykra niespodzianka ,czyli odmowa udzielenia pożyczki. Powszechne banki nie udzielają pożyczek bez zaświadczeń !

Nauczyliśmy się wykorzystywać ową wiedzę, która doprowadziła nas do instytucji pozabankowych. Tylko prywatna firma, czy też placówka udzieli nam pożyczki bez zaświadczeń.

Bez zaświadczeń to znaczy: bez dokumentów zabezpieczających, bez żyrantów, bez wymaganej dobrej historii kredytowej z bik itp.

Dla tradycyjnego banku nasza historia kredytowa jest podstawą do udzielenia nam kredytu czy też pożyczki. Zła opinia w Biurze Informacji Kredytowej stawia nas w złym świetle, jako osoby niepoważne i nieuczciwe. Taki klientom nie pozostaje nic, poza udaniem się w stronę sektora prywatnego, który bez problemu udzieli nam pożyczki bez zaświadczeń DEFU.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *