Ktoś z Twoich bliskich niedługo planuje ślub i zastanawiasz się jaki prezent dla nowożeńców wybrać? Kiedy stajemy przed dylematem wyboru, prezentu powinniśmy sobie na początku zadać dwa pytania: co my sami chcielibyśmy dostać i co chciałyby dostać osoby obdarowywane. Dla ułatwienia też zadajmy sobie pytanie: jaki prezent na pewno nie wchodzi w grę. Każdy z nas miał na pewno taką sytuację, że został obdarowany gadżetem, który ani do niczego nie służył, ani nie cieszył naszego oka, a po rozpakowaniu go trafił gdzieś głęboko na dno szafy.

Ślub to jedna z najważniejszych okazji w życiu, kiedy go bierzemy to, zakładamy, że to okazja niepowtarzalna. Chcemy go oczywiście upamiętnić, ale nie oznacza to, że po ślubie całe mieszkanie czy dom będziemy dekorować w symboliczne gołąbki, czy obrazki przedstawiające parę młodą. Jeśli więc na prezent dla nowożeńców planujesz jakiś gadżet, na przykład w formie dekoracji do nowego wspólnego miejsca zamieszkania, nie stawiaj na wzory opowiadające ściśle o ślubie czy o miłości.

Zastanów się, co Tobie by się spodobało, a później w myślach zweryfikuj, czy obdarowanym również Twój wybór przypadnie do gustu. Załóżmy, że przyszli nowożeńcy mieszkają już razem. Przeanalizuj w myślach, jak wygląda ich wspólne gniazdko i co mogłoby im się przydać i jednocześnie pasować do całości wystroju. Spróbuj sobie przypomnieć, czy państwo młodzi nie opowiadali Ci kiedyś o czymś, co by im się przydało, a czego do tej pory nie mają, bo nie zdążyli tego kupić, albo nie mieli na to dostępnych środków.

Lubimy niespodzianki i prezenty, które nas zaskakują, a najbardziej takie niespodzianki, o których marzyliśmy od dawna, ale jakoś nie zdążyliśmy ich sobie sprawić. Prezent dla nowożeńców uzależniamy także od naszego budżetu, jaki chcemy na ten cel przeznaczyć i jaki możemy wygospodarować. Dobrze jest szukać pomysłów wśród rzeczy, na których się, choć odrobinę znamy i na zakup których możemy sobie pozwolić.

Jeśli nic z tak zwanych materialnych prezentów nie przychodzi Ci do głowy, rozejrzyj się wśród prezentów, które można zrealizować po pewnym czasie. Mogą być to na przykład karty zakupowe do wybranych sklepów, do których dołączysz życzenia ze słowami: „Wybierzcie coś dla siebie” .

Może to być także wspólne zaproszenie na pobyt w hotelu czy SPA, które państwo młodzi, nowożeńcy, będą mogli zrealizować w wybranym terminie. Koszt takiego prezentu możesz dopasować do swojego budżetu i będziesz mieć pewność, że na pewno prezent ten zostanie wykorzystany i zrealizowany, a jeśli nie, to ewentualnie przekazany przez nowożeńców komuś bliskiemu.

Pomysł na prezent dla nowożeńców.

Gdzie znaleźć pomysł na prezent dla nowożeńców i jak dobrze go wybrać?

Prezenty dla naszych bliskich, którzy postanowili związać się ślubem to przeważnie upominki wspólne, takie, które sprawią przyjemność i będą służyły obojgu. Rzadko wybieramy dwa osobne prezenty: dla pani młodej i pana młodego. Można jednak szukać pomysłów na kombinację dwóch prezentów, które da się połączyć w całość. Może to być na przykład biżuteria dla pani młodej i dobrej jakości krawat dla pana młodego spakowane elegancko razem, opisane w życzeniach jako upominek na wspólne małżeńskie wieczorowe wyjścia. Pomysł na prezent dla nowożeńców powinien zaczynać się od delikatnej przynajmniej analizy: zastanówmy się, czy jest coś, co państwu młodym będzie potrzebne, czego jeszcze nie mają, a co możemy im zafundować.

Załóżmy, że państwo młodzi niedawno zamieszkali razem, albo dopiero mają wspólne zamieszkanie w planach. Przejrzyj w myślach, jeśli miałeś okazję odwiedzić ich wspólne gniazdko, czy jest coś, czego im tam brakuje, a co mogłoby być prezentem. Lepiej jest stawiać na praktyczne niespodzianki, które nawet jeśli się zdublują, bo ktoś inny wpadnie na podobny pomysł, będą przydatne po jakimś czasie, niż stawiać na prezenty, które są tylko niepotrzebnymi gadżetami.

Warto zobaczyć pintrest https://pl.pinterest.com/gayweddingideas/wedding-gifts/

DIY https://www.pinterest.se/jannicake/diy-wedding-gift-ideas/

oraz https://diyjoy.com/cheap-diy-wedding-gifts/

Pisząc o niepotrzebnych gadżetach mamy na myśli na przykład serie upominków, które w każdy możliwy sposób przypominają o wziętym przed momentem ślubie. Są to na przykład komplety ręczników z wyszytymi obrączkami i symbolizującymi wielką miłość gołąbkami, do których dołączona jest mydelniczka w kształcie pary młodej. Raczej unikamy takich gadżetów, które całkiem szybko trafią na dno szafy, czy na strych. Spróbuj znaleźć pomysł na prezent dla nowożeńców w życiu codziennym, niekoniecznie upamiętniający na siłę, a więc w graficznej formie, dzień ślubu.

Jeśli w Twojej ocenie nowożeńcy posiadają w domu wszystko, czego tylko potrzebują, łącznie z nowoczesnym ekspresem do kawy i zestawem elektronicznych akcesoriów, postaw na prezent dla przyjemności. Może to być kupon na zakupy do wybranego sklepu, w którym znajdziemy coś dla pani młodej i dla pana młodego. Może to być zaproszenie w ciekawe miejsce, które bezterminowo można wykorzystać w wybranym czasie: pobyt w eleganckim hotelu albo hoteliku za miastem, pobyt w SPA dla dwojga, karnet na rozrywki, którymi zainteresowani są państwo młodzi, albo karnet do ulubionej przez nich restauracji, do wykorzystania wspólnie już po ślubnym ferworze.

Dziś możemy w bardzo wielu miejscach zapytać o tego typu upominki do realizacji w wybranym czasie.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *