Co robić, kiedy pojawiają nam się często odciski? Czy to normalne, że odciski się pojawiają, skąd się w zasadzie biorą, czy możemy coś zrobić, aby nie powracały tak często?
Jak leczyć, jak usunąć, co robić?
Odciskami nazywamy dwie rzeczy. Pierwsza rzecz, którą nazywamy odciskami, to pojawiające się na stopie, najczęściej na palcach pęcherzyki, w których gromadzi się płyn fizjologiczny. Pojawiają się głównie wtedy, kiedy mamy niewygodne buty.
Plastry na odciski.
Druga rzecz, jaką nazywamy odciskami, to zrogowaciała skóra, która atakuje głównie nasze pięty. Jak usunąć pierwsze odciski, a jak usunąć drugie? Jak leczyć, co robić? Pierwsze odciski, powinniśmy zabezpieczyć używając do tego plastry.
Czy przebijać odciski
Czy przebijać? Niekoniecznie, chociaż kiedy odcisk jest naprawdę duży, co często zdarza się kiedy założymy na stopy niewygodne buty, zwłaszcza obcasy, lepiej jest je delikatnie przebić, ale pozostawiając skórę na miejscu, nie usuwając jej. Kiedy skóra obeschnie, stanie się martwa, usuwamy ją na przykład za pomocą tarki do stóp albo pumeksu.
Moczenie odcisków
W przypadku odcisków w formie zrogowaciałej skóry, może pomóc nam moczenie stóp w wodzie, które nawilży i rozmiękczy zrogowaciałą skórę, którą później podobnie usuwamy pumeksem albo tarką do stóp, która zdecydowanie ułatwia nam usuwanie odcisków kiedy chodzi o nasze pięty.
Gdy w odcisku pojawia się korzeń, to znaczy wrasta on wgłąb naszej skóry, często nawet na centymetr głębokości, należy zakupić w aptece środek, który przypomina nieco maść na kurzajki. Regularnie smarujemy odcisk właśnie tym preparatem, który później sam powinien odpaść.