Kredyty, bo o nich mowa to produkty finansowe dość obszerne w swojej dziedzinie. Najogólniej o kredycie : podmiotem kredytu są środki pieniężne, kredyt jest zobowiązaniem kredytobiorcy wobec kredytodawcy, ( którym najczęściej jest bank lub sektory prywatne ), określony jest z góry okres kredytowania ( okres w czasie którego trwania, zobowiązani jesteśmy do spłaty należności, najczęściej partiami ), podlega oprocentowaniu ( w skali roku ).

Po tak ogólnej analizie można wymienić rodzaje kredytów, a więc : kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny, kredyt samochodowy, kredyt obrotowy, kredyt pod hipotekę, kredyt sezonowy, kredyt bezgotówkowy, kredyt odnawialny itd.

Nie ma sensu najmniejszego wymienianie wszystkich dostępnych usług w tym zakresie.

Zasada jest prosta : popyt rodzi podaż!

W głowie kredytobiorcy rodzi się potrzeba, bank oferuje swoją usługę dostosowaną do naszych potrzeb. Można pokusić się o stwierdzenie, że na każdą specyficzną sytuację, banki mają odpowiedz, przygotowaną już wcześniej.

Kredyty to popularna forma pozyskiwania środków pieniężnych. Nie odstraszają nas odsetki, ale korzyści z posiadania pewnej kwoty na koncie, w ręce, portfelu.

Nawet kiedy potykamy się o problemy związane z zaległościami w ich spłatach, myślimy o podjęciu kolejnego zobowiązania. Błędne koło, ale tak wygląda sytuacja w wielu domach.

Kredyty uzależniają, ale traktowanie ich z głową, nie powinno stać się problematyczne. Pierwotne założenie kredytów miało na celu pomoc, a nie popadanie w skrajne kłopoty z nimi na czele. Przykładem takiej praktycznej pomocy jest na pewno kredyt studencki.

O takie kredyty mogą się ubiegać wszyscy studenci ze względu na formę studiów ( studia dzienne ). Spłatę takiego kredytu rozpoczyna się dwa lata po rozpoczęciu nauki i to jest atut, który skłania do skorzystania.

Łatwo ocenić, że jest to korzystna oferta ,( pomijając wysokie odsetki ) dla studenta, który chcąc spokojnie studiować korzysta z niej. Do linii kredytów, z których często korzystamy zaliczamy kredyty sezonowe. Dlaczego?

Jest wiele okazji w ciągu roku, skłaniających do takich, a nie innych większych zakupów. Przeważnie chodzi o święta, które nasz budżet potrafią uszczuplić co do złotówki. Sięgamy po kredyty zawsze, kiedy brakuje nam pieniędzy, zawsze kiedy chcemy zyskać za ich sprawą inne dobra materialne.

I tutaj też, można wyróżnić raty – jest to forma kredytu bezgotówkowego. Podczas zakupu na raty, podpisujemy umowę kredytową z bankiem.

Zapewne pamiętamy jak mniej więcej wyglądały początki kredytowania i jaką przybierały formę ? Kredyt lombardowy potocznie „pod zastaw” był i nadal jest ostatnią deską ratunku dla znacznej liczby ich odbiorców.

Taka transakcja zawsze wiąże się ze stratami dla klienta, ponieważ procent jaki otrzymują za zastawienie przedmiotu wynosi średnio od 20% do 80% jego wartości. Od niepamiętnych czasów pieniądze pożyczano, później oddawano i tak do dzisiaj .

Korzystamy z pożyczek ponieważ : musimy, lubimy. Lubimy zbytek, na który zwyczajnie nas nie stać?

Stąd stwierdzenie, że pożyczki lubimy. Nie było by mowy o wielu rzeczach i sprawach, gdyby nie udostępnione przez banki i parabanki oferty. Wszystko jest w jak najlepszym porządku dopóki spłacamy terminowo Cieszą nas : domy, samochody, biżuteria, każdy zakup ponad ogólny stan majątkowy. W pewnej chwili jednak mogą zacząć się schody i zostajemy na lodzie. Z rosnącymi długami, zagrożoną hipoteką itp.

Pożyczka bez bik została stworzona z myślą o ludziach, którym żaden tradycyjny bank nie udzieli swojej pomocy. Skoro nie bank? To kto?

Instytucje pozabankowe zajmują się między innymi, rozwiązywaniem tego rodzaju problemów z finansami, a raczej ich brakiem.

Pożyczka bez bik to jedna z wielu gatunków tego typu pożyczek, która wymaga minimum formalności od kredytobiorcy. Nie wymaga też informacji z Biura Informacji Kredytowej o stanie i historii kredytowej klienta. Brak weryfikacji kredytowej przez instytucje niesie ze sobą pewną dozę ryzyka.

Przemyślenie sprawy, skrupulatnie od początku do końca da nam szansę na wybranie instytucji, która będzie współgrać z naszymi wymaganiami. Oczekiwania parabanku są znacznie mniejsze od banków tradycyjnych i to odzwierciedla się w ilościach pobranych pożyczek bez bik, właśnie w sektorze prywatnym.

Zapoznanie się z zasadami, ostrożne, przemyślane działanie powinno nas przygotować na ewentualne problemy o, które nie trudno w zwykłym życiu, tym bardziej podczas wypełniania formularzy.

Aby za bardzo się nie obciążyć kosztami, proponuję kalkulację na chłodno. Pożyczka bez bik zwana również chwilówkami, nie wymaga od nas przedstawiania tony dokumentów zabezpieczających, często wystarcza tylko dowód, w celu potwierdzenia danych i długopis do podpisania umowy.

Pożyczkę otrzymujemy poprzez przelew na swoje konto osobiste, lub wedle życzenia klienta „do ręki „.

Tematy do przeanalizowania to : dokładne określenie kwoty pożyczki bez bik, realna stopa oprocentowania, zasady i okres spłaty, dodatkowe ukryte koszta ( jeżeli istnieją ), zapoznanie się z procedurą (w razie możliwości) wcześniejszej spłaty, terminy. Tak przygotowani, a za razem zabezpieczeni możemy przystąpić do podpisywania umowy. Nigdy odwrotnie.

Zdarza się, że kredytobiorca zapoznaje się z warunkami umowy już po podpisaniu dokumentu, a to zakrawa na lekkomyślność. Po czasie może okazać się ,że owszem oferta jest jak najbardziej korzystna, ale dla innego odbiorcy. Dokładne czytanie umowy również powinno uchronić od popełnienia błędu, z którego raczej ciężko wybrnąć bez szwanku. Tak uzbrojeni, pełni dobrych myśli wyruszamy po pożyczkę, która już za chwilę pomoże nam osiągnąć wymarzony cel.

Czy to spłata zadłużeń, czy nowe meble – każdy problem ma swoją wielkość ocenianą przez jednostkę .

Stare, zapomniane, niespłacone do końca zaległości, lubią niestety wypłynąć w najmniej odpowiednim momencie .

Koleje losu, ciągła gonitwa za pieniądzem, życiem, obowiązki – w natłoku zajęć można po prostu stracić rachubę, lub najzwyczajniej zapomnieć o zapłaceniu rachunku za telefon, opłacenie abonamentu za telewizję, czy też internet. Długi posiadają skłonność do mnożenia się w zastraszająco szybkim czasie. Jeśli w porę nie załatamy dziur, nie nadrobimy zbyt prędko zaległości.

Do tego dodać upływ czasu i już niestety musimy się liczyć z faktem dokonanym. To znaczy z wpisem do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy ), lub w zależności od typu zadłużenia, wyrobić sobie nieciekawą historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej ) .

Sięgamy do dostępnych nam informacji związanych z kredytami i odnajdujemy w bezliku kredytów, ten indywidualnie dopasowany do naszej bieżącej potrzeby. Kredyt bez bik, należy do kredytów pozabankowych. Znaleźliśmy i co dalej?

Wypełniamy wniosek i czekamy na telefon od konsultanta. Przeważnie, należy dać mu na to czas, do 24 godzin.

Na pewno we wniosku o kredyt bez bik uwzględniliśmy wysokość interesującej nas kwoty pieniężnej, zatem rozmowa przebiegnie sprawnie i szybko, a w niej dowiemy się o stopie procentowej, miesięcznej kwocie spłaty, ewentualnych wymaganych dokumentach itd.

Jeżeli pojawimy się w placówce osobiście, poproszeni zostaniemy o dowód ( w razie aplikacji o większą kwotę, zaświadczenie o zarobkach ). Jeżeli formularze wypełniamy w domu, za pomocą internetu, niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja danych.

Kredyty pozabankowe to takie, które są udzielane w instytucjach prywatnych. Tradycyjne banki nie mają nic wspólnego z udzielaniem kredytu bez bik z tego względu, że zawsze biorą pod lupę wiarygodność klienta.

Czystą formalnością natomiast jest pożyczka bez bik w sektorze prywatnym. Taka ofertę kieruje się głównie do osób zadłużonych, posiadających złą historię kredytową, lub młodych, którzy nie posiadają, żadnej historii kredytowej.

Kredyty pozabankowe umożliwiają podjęcie pewnej kwoty ( zazwyczaj niskiej ). Jak każdy kredyt, trzeba mieć na uwadze jego spłatę. Przy wyższym (ze względu na minimum formalności ) oprocentowaniu, niż to bankowe łatwo o przysporzenie sobie jeszcze większych finansowych kłopotów.

Ale nie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ z gotówką w ręce jesteśmy więcej zdziałać niż z debetem na koncie. Okres kredytowania przy kredycie bez bik jest adekwatnie krótki i nie sprawia trudności w spłacie. Systematyczna kontrola uchroni nas od popadania w skrajne długi w przyszłości .

W dobie bezrobocia rośnie liczba osób zakładających własne firmy. Jest to popularna forma walki o byt i perspektywę lepszej, stabilnej przyszłości .

Jeżeli tylko starczy nam sił i nie zabraknie świeżych pomysłów na rozkręcenie działalności, każda forma ambicji jest na miejscu. Równoznaczne z założeniem takiej działalności jest złożenie odpowiednich wniosków o kredyt na działalność gospodarczą. Jest on nieodzownym elementem silnego startu lub kontynuacji w biznesie.

Nie oszukujmy się, mało kto potrafi dokonać takiego startu, bez korzystania z dostępnych kredytów na działalność gospodarczą.

Tutaj też, należy kłaść nacisk na różnicę między pożyczką, a kredytem, aby uniknąć niepotrzebnych sporów i zatargów z bankiem. Uruchomiony kredyt na działalność gospodarczą działa na zasadzie bezgotówkowej transakcji, przy dokładnym określeniu celu spożytkowania go. Potocznie nazywany kredyt – pożyczką, nie jest jego odpowiednikiem i wprowadza w błąd .

Skupmy się również na odróżnieniu kredytowanej osoby, która posiada już firmę ( minimum 6 miesięcy ), i tej, która dopiero zaczyna swoja przygodę z biznesem. W tym drugim przypadku wymagania banków są większe, bardziej rygorystyczne i wnikliwe.

Dzieje się tak, ponieważ bank nie zna jeszcze naszych predyspozycji i mogą być dla niego niepewne. Co do pierwszej grupy, banki nie mają ściśle wyznaczonych kryteriów, a traktują potencjalnych klientów bardziej w sposób opisowy.

Do najważniejszych punktów opisu należą z pewnością : cel na jaki zostaną przekazane środki pieniężne ( konieczne jest uzasadnienie co do skuteczności działania, jeśli mają być to cele innowacyjne ), kwota kredytu na działalność gospodarczą ( wyznaczenie terminów spłat i opcjonalnie kwota, którą podejmiemy się spłacać w stosunku miesięcznym ), jako jedną z form gwarancji spłaty okazanie źródeł dochodów.

Co do reszty wymogów, tutaj zachodzi rozbieżność, biorąc pod uwagę kilka różnych instytucji finansowych .

We wniosku, który, w miarę możliwości wypełnimy z osobą profesjonalną ( zalecane ), można uwzględnić wydatki związane z kosztami ( opcjonalnie ) maszyn, narzędzi, kosztów produkcji, reklamy, opłaty za lokal ( jeżeli taki jest ) itp.

Wszystko z głową, bez większej niepotrzebnej szarży. Jasno przedstawione argumenty powinny zaowocować pozytywnym rozpatrzeniem wniosku, okres oczekiwania na gotówkę nie powinien się niepotrzebnie wydłużać.

Banki stosują również dogodną opcję karencji, która powinna wielu przyszłych kredytobiorców uspokoić. Taki okres dopuszczalny jest nawet do dwunastu miesięcy.

Jeżeli też zażyczymy sobie, atrakcyjnego zmiennego oprocentowanie, dostaniemy takie. Część banków zastrzega również zniesienie prowizji w razie wcześniejszego spłacenia kredytu .

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *