Przejdź do treści

O domu i ogrodzie

Pokój dziecięcy na poddaszu

Poddasze wielu z nas kojarzy się z miejscem, w którym przechowujemy różne rzeczy, które kiedyś mogą nam się przydać. Dla wielu z nas poddasze to taka druga piwnica, gdzie gromadzimy stare meble, sprzęty czy ubrania. Jednak dla części z nas z kolei, poddasze to idealne miejsce na urządzenie pokoju: sypialni albo pokoju dziecięcego.

Rozmiar i cena posiadania kompostownika

Kompostownik to ogrodowe dwa w jednym: nie musimy wywozić odpadków organicznych, a jednocześnie mamy naturalny nawóz, który często jest zdecydowanie bardziej efektywny niż nawóz sztuczny. Kompostownik nie musi być ogromną skrzynią, która będzie psuła nam wygląd ogrodu i która będzie mało estetyczna.

Jak łatwo przesadzić storczyka

Image

Storczyki, to ostatnio jedne z najbardziej popularnych roślin, które trzymamy w domu. Są piękne, kwitną bardzo długo, praktycznie non stop. Nie są trudne jeśli chodzi o uprawę, z większością ich gatunków poradzi sobie każdy, nawet osoba niemająca pojęcia z uprawą roślin. Kiedy należy przesadzać storczyki i po co? Jak łatwo przesadzić storczyka?

Podpowiadamy - Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie

Image

Ogrzewanie jest drogie. To niewątpliwe. Według Głównego Urzędu Statystycznego, ogrzewanie najdroższe to olej opałowy i energia elektryczna, gdzie koszt ogrzewania za metr kwadratowy to około 40 zł, a najtańsze ogrzewanie to węgiel i gaz ziemny, gdzie koszty są blisko dwa razy mniejsze.

Poznań jako miejsce dla noclegi hotelowe

Image

Hotel poznań tak samo jak inne hotele w całej Polsce i poza jej granicami posiadają obsługę i pracowników, którzy liczą na napiwki, dawane przez klientów danego hotelu. Obecnie stało się to dość popularne i oczywiste. Jednak nie wszystkich stać na tego rodzaju postępowania.

Minimalne ceny pomp ciepła w 2020

Image

Dzięki pompie ciepła, którą instalujemy jako urządzenie grzewcze, możemy obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie, a także koszty eksploatacji naszego domu, co łączy się wzajemnie ze sobą.

Jakie dania przygotować wcześniej na Wielkanoc

Image

Na Wielkanoc, w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, przygotowujemy głównie potrawy śniadaniowe. Na wielkanocnych stołach pojawiają się różnego rodzaju kanapki, sałatki, na obiad podajemy to, na co akurat mamy ochotę, a podobnie jak w przypadku śniadań, duże znaczenie mają ciasta.

Komfortowe warunki w lecie, czyli moja podłoga w płytkach!

Image

Pewnie nie tylko ja borykałam się z tym problemem w lecie, ale w kilku zdaniach postaram się Wam przedstawić mój stosunek do problemu nasłonecznionej sypialni i efektów ubocznych z tym związanych.