Problemy z ciśnieniem to jedne z naszych problemów zdrowotnych, o których słyszymy naprawdę często. Wiele produktów spożywczych, które poprawiają na przykład poziom cholesterolu w organizmie, albo które rekomendowane są jako zdrowe, promowane są właśnie jako te produkty, które dodatkowo korzystnie wpływają na nasze ciśnienie.
Zbyt niski poziom ciśnienia może oznaczać problemy ze zdrowiem, jednak jeśli nasze ciśnienie zawsze jest tylko odrobinę poniżej normy, nie ma powodów do obaw.
Co oznacza niskie ciśnienie w praktyce?
Tak jak wspomnieliśmy, delikatnie niższe niż standardowe, to znaczy książkowe ciśnienie, nie jest dla nas niczym szczególnym. Jeśli jednak ciśnienie jest zdecydowanie za niskie, można się spodziewać, że to objaw jakiejś choroby.
Mogą to być symptomy choroby w tym zawały serca wszystkie objawy tego typ musisz konsultować ze swoim lekarzem bądź dzwonić na 112.
Co powoduje niskie ciśnienie?
Podobnie jak za wysokie ciśnienie, może powodować w nas uczucie ciągłego zmęczenia, czujemy się ospale, nic nam się nie chce. Czasami wydaje nam się, że dopadające nas lenistwo, poczucie zniechęcenia do wszystkiego to kwestia problemów psychicznych, a to może być po prostu kwestia ciśnienia. Zwłaszcza należy zwracać na to uwagę będąc w ciąży.
Jak zapobiegać zbyt niskiemu ciśnieniu, co robić kiedy się pojawi?
Zapobiegamy oczywiście zdrową dietą i wprowadzając w nasze życie aktywność fizyczną. Co powoduje niskie ciśnienie, poza tym że może wzbudzać zniechęcenie i ogólne zmęczenie?
Możemy nabawić się problemów z odpowiednim krążeniem krwi. Witamina C wzmacnia również serce.
Jak leczyć niskie ciśnienie?
Najlepiej po prostu umówić się na zalecone przez lekarza badania, poznać przyczynę choroby, i dobrać odpowiednie leki na tej podstawie.
Co robić, kiedy zauważamy, że pojawia się u nas wysokie ciśnienie?
Przede wszystkim, na początku musisz odróżnić, czym jest wysokie ciśnienie którego należy się obawiać, a czym jest zwykłe podwyższone ciśnienie. Często mówi się, że ktoś podniósł nam ciśnienie.
To fakt, że kiedy jesteśmy zdenerwowani albo poirytowani, ciśnienie może nam wzrastać. Nie jest to szkodliwe dla naszego zdrowia, o ile nie mamy innych problemów zdrowotnych, na przykład problemem z wysokim cholesterolem.
Co oznacza podwyższone ciśnienie na co dzień?
Przede wszystkim, może oznaczać problemy z krążeniem krwi, z sercem, z metabolizmem i ogólne zaburzenia funkcjonowania naszego ciała. Dlatego szczególnie musimy wówczas zwracać na siebie uwagę.
Kiedy obserwujemy, że mamy wysokie ciśnienie, znacznie powyżej normy, na co dzień, należy skonsultować się bezwzględnie z lekarzem. Lekarz zleci nam odpowiednie badania, po wykonaniu których na pewno będzie można dopasować odpowiednie leczenie.
Zwłaszcza ciąża jest okresem, kiedy musimy uważać na to jak funkcjonuje nasze ciało: jeśli jesteś w ciąży, sprawdzaj swoje ciśnienie regularnie, ponieważ skutki nieustannie podwyższonego ciśnienia mogą być negatywne.
Ciąża a przyczyny wysokiego ciśnienia
Przyczyny powstawania wysokiego ciśnienia u kobiet w ciąży są różne, ale odpowiednio dobrane leczenie jest w stanie całkowicie je wyeliminować. Czy to, jak jemy i jak na co dzień funkcjonujemy, może przynieść pozytywne skutki, czy będziemy w stanie nauczyć się jak obniżyć ciśnienie?
Dieta przy wysokim ciśnieniu
Jaka dieta i jakie dodatkowe czynniki mogą zwalczyć przyczyny i objawy wysokiego ciśnienia? Przede wszystkim dieta bogata w warzywa i owoce, ryby, ciemne pieczywo, nabiał, zamiast tłustych mięs, wędlin zawierających sporo chemii. Jeśli chodzi o sport: każda aktywność fizyczna jest zdrowa!