Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby był dla niego przyjazny przez kilka lat? – Myślisz sobie, że kiedy dziecko ma trzy, cztery latka, to na pewno ucieszą go kolorowe ściany, pluszowe misie i tapety z ulubionymi postaciami z kreskówek.

Tylko czy to samo będzie cieszyło go za kilka lat?

Jest kilka sposobów na urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, żeby nawet po kilku latach nadal stanowił dla niego przyjazną oazę.

Po pierwsze – wybierzmy takie meble, które posłużą nam dłużej.

Maluch nie będzie musiał korzystać z wysokiego biurka i nie będzie samodzielnie układał swoich ubrań w szafie. Kupmy więc niski stolik, przy którym dziecko będzie mogło rysować, bawić się – a zakup profesjonalnego biurka pod komputer i do nauki, zostawmy na później.

Możemy spokojnie zainwestować w szafę/niższe szafki do przechowywania ubrań.

Dopóki dziecko nie będzie samodzielne w tej kwestii, to my będziemy układać jego ubranka.

Później, kiedy nauczy się robić to samodzielnie i będzie na tyle duże, żeby móc pozwolić mu zarządzać swoim „majątkiem”, meble sprawdzą się nadal.

Zamiast tapety w infantylne stworki, wybierzmy prostotę z odrobiną szaleństwa — na przykład w ramach ozdoby, zawieśmy na ścianie duży plakat, który później będzie można zastąpić innym, bardziej dojrzałym.

Szukajmy rozwiązań, które będą nam dobrze służyły przez wiele lat.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *