Jakie zdarzają nam się powikłania po grypie i przeziębieniu, na jakie należy zawsze zwracać uwagę, kiedy zdarzają nam się te choroby? Z czym możemy się borykać? Przede wszystkim, powikłania powoduje głównie grypa, nie zwykłe przeziębienie, jednak i na nie musimy uważać. W przypadku przeziębienia, u około jednego procenta osób, które je przechodzą, mogą pojawić się stany zapalne takie jak zapalenie ucha lub zapalenie zatok. Szczególnie uważać powinny także osoby, które chorują na astmę, ponieważ powstaje wówczas większe ryzyko infekcji naszych dolnych dróg oddechowych.

Zapalenie ucha powstaje szczególnie u dzieci, ponieważ ich ucho jest nieco inaczej zbudowane. Dopiero się rozwija. W związku z tym ryzyko zapalenia ucha wzrasta. Mogą pojawić się także zakażenia bakteryjne ucha, które powodują z kolei obrzęk trąbki Eustachiusza znajdującej się w uchu. U osób dorosłych zdarza się zapalenie zatok, które po przeziębieniu ma łagodniejszą formę niż po grypie, jednak jeśli nie będziemy się wówczas odpowiednio traktować i leczyć, może się ono przerodzić w bardziej poważny stan zapalny, który z kolei może powodować powikłania.

Kolejne powikłanie po grypie i przeziębieniu, to osłabienie naszego układu odpornościowego. Tak więc jesteśmy wówczas bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje, zapalenia, ataki bakterii. Kiedy wirusy namnażają się w nabłonkach naszych dróg oddechowych podczas przeziębienia czy grypy, pozbawiają się one naturalnej ochrony. W związku z tym wzmagać się może astma, jak zostało już wspomniane. Zdarzają się także zapalenia oskrzeli.

foto https://biotechnologia.pl/farmacja/czy-zaszczepiles-sie-juz-przeciwko-grypie,14794

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *