Blogi o modzie te infulancerskie pojawiają się w sieci jak grzyby po deszczu. Początki tego typu stron związane były często z reklamami. To doskonała metoda reklamy dla sklepów, które na przykład oferują swoją modną odzież w Internecie. Kobiety, które prowadzą takie blogi, zakładają na siebie proponowane przez sklepy ubrania, pstrykają zdjęcia i umieszczają je na swoich blogach. To dobra reklama, ponieważ na blogu można zobaczyć jak faktycznie wybrana przez nas w sieci sukienka wygląda na kobiecie w naszym rozmiarze, jak pasuje ona do konkretnych dodatków czy innych elementów odzieży.

Blogi o modzie nie skupiają się jednak tylko i wyłącznie na reklamach. Coraz więcej młodych kobiet, nawet dziewcząt uczęszczających jeszcze do gimnazjum, zaczyna blogować i na swoich stronkach umieszczać zdjęcia ze stylizacjami, które wybrały dla siebie danego dnia.

Nasza modowa świadomość zmienia się na plus. Coraz częściej sięgamy po bardziej ekstrawaganckie rozwiązania i nie boimy się modowych eksperymentów. Nawet jeśli nie mamy na swoim koncie sporo pieniędzy, możemy ubrać się dobrze, modnie, między innymi dzięki podglądaniu koleżanek, które prowadzą w sieci swoje blogi. Modowych bloggerek influancerek jest na całym świecie naprawdę mnóstwo. Kiedyś bycie kobietą z klasą oznaczało, że trzeba wybierać takie ubrania, które mają odpowiednią metkę. Ubrania były w zasadzie traktowane jak jednorazówki, które zakładało się raz lub dwa na daną okazję, a później chowało gdzieś głęboko w czeluściach szafy. Dziś coraz częściej do mody wracają second handy. Coraz więcej kobiet w Polsce -> https://meteorsc.pl/ bez skrępowania i jakiegokolwiek zawstydzenia zaczyna zaglądać do sklepów z używaną odzieżą, zresztą słusznie. Nie ma żadnego powodu do zawstydzenia, że chcemy się dobrze ubrać za niską cenę. Moda, to nie tylko śledzenie trendów, ale także poszukiwanie swoich własnych inspiracji. Dzięki blogom o modzie, które prowadzą w sieci młode kobiety, możemy znaleźć taką właśnie inspirację, która nie będzie powieleniem schematu z katalogu ubrań, który dostałyśmy pocztą.

O czym piszą najczęściej kobiety na swoich blogach?

Jeszcze do niedawna blog był miejscem, w którym podobnie jak w pamiętniku, zapisywałyśmy swoje wrażenia z minionego dnia. Na blogach pojawiało się dużo poezji, dużo prozy która powstawała podczas chłodnych i ciemnych wieczorów, albo dużo opowieści o wspaniałych wakacjach, na których właśnie jesteśmy. Blog stanowił swojego rodzaju internetowy pamiętnik. Dziś blogi to nie tylko pamiętniki służące do zamieszczania zapisków i wspomnień. Kobiece blogi coraz częściej związane są z naszymi pasjami, tym co nas interesuje. Kobiece blogi zawierają coraz więcej zdjęć i filmów. O czym najczęściej piszą kobiety na swoich blogach? Mówiąc ogólnie, możemy podzielić kobiece blogi na cztery główne kategorie. Pierwsza z nich to blogi tradycyjne, na których kobiety zamieszczają swoje wspomnienia i refleksje z dnia codziennego. Czasem opatrzone są one zdjęciami, jednak rzadko, ponieważ jeśli już wylewamy do sieci to, co czujemy gdzieś głęboko w sercu, wolimy pozostać anonimowe. Druga kategoria, to blogi poświęcone zagadnieniom związanym z macierzyństwem. Bardzo często kobiety zakładając blog, by móc dla siebie i dla innych zapisywać relację z przebiegu ciąży, dalej z porodu, pierwszych dni opieki nad dzieckiem.

Można śmiało powiedzieć, że ten pomysł się sprawdza, ponieważ często tego typu blog trzyma się w sieci nawet przez kilka lat. Możemy przez przykładowe pięć lat przejrzeć dokładną historyjkę, jak świeżo upieczona mama radziła sobie ze swoim dzieckiem. Kolejna kategoria kobiecych blogów, to pamiętniczki poświęcone modzie. Wrzucane są tam głównie zdjęcia z inspiracjami do stylizacji, które zostały znalezione w Internecie lub zdjęcia stylizacji, które kobieta miała na sobie danego dnia. To sposób na pochwalenie się znajomym i nieznajomym, jaki jest nasz modowy gust ale nie tylko.

To również często sposób na zarobienie dodatkowego grosika, ponieważ jeśli blog jest popularny i często odwiedzany, zgłaszają się chętni z umieszczeniem na nim reklam. Czwarta kategoria umieszczanych w sieci blogów kobiecych, to te, które poświęcone są rękodziełu i wystrojowi wnętrz. Również w większości ze zdjęciami.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *