Tyle ile rodzai cer tyle też mamy rodzai maseczek. Odpowiednio dobrana maseczka sprawia, że efekt jest natychmiastowy i widoczny. Aby dobrać prawidłowy rodzaj maseczki musimy wiedzieć jaki typ cery mamy. Jeśli maseczka ma nam pomóc a nie zaszkodzić warto również przy wyborze odpowiedniej zwrócić uwagę na składniki z jakich jest wykonana. Jeśli jesteśmy na coś uczulone a dana maseczka będzie zawierała ten otóż składnik po zmyciu może się okazać, że skóra nas piecze bądź co gorsze pojawiła się jakaś wysypka czy zaczerwienienie.

Skład maseczek – i instrukcja użycia

Aby uniknąć niepożądanych efektów korzystajmy zawsze z produktów, które nam nie zaszkodzą i nie warto eksperymentować. Każda zakupiona maseczka powinna posiadać opis składników jakie wchodzą w kład jak i krótką instrukcję użycia.

Wyjątkowe maseczki typu peel-off

W chwili obecnej na rynku są dostępne maseczki typu peel-off. Różni się ona o tyle od zwykłych maseczek, że posiada konsystencję żelową a po nałożeniu łączy się ze sobą tworząc jednolitą przezroczystą masę. Po uzyskaniu odpowiedniego czasu przy ściągnięciu jest o tyle wygodna, że płatami odchodzi z twarzy. Często nie trzeba jej już zmywać tylko wklepać bądź wsmarować odpowiedni krem.

Niektóre maseczki posiadają dodatkowo drobinki różnych składników, które dodatkowo przy nakładaniu maseczki powodują delikatny peeling skóry twarzy.

Nowością na rynku jest również maseczka, która dodatkowo posiada drobinki 24 karatowego złota. Aktywne cząsteczki złota, które znajdują się w maseczce powodują wytwarzanie się kolagenu w skórze. Dodatkowo powoduje ona również nieznaczną redukcję zmarszczek zapobiegając tym samym wytwarzaniu i powstawaniu się nowych. Udowodniono również, że niewielki ilości zawartych drobinek złota spowalniają proces starzenia się skóry.

Maseczki z alg

Popularnością cieszą się również niezawodne algi, które zamieszkują w morzach. Posiadają bogate właściwości odżywcze i wszelkie kosmetyki wzbogacone o ten właśnie składnik, jakim są algi, cieszą się dużą popularnością i najszybciej znikają z półek sklepowych. Naturalne właściwości składników i witamin zawartych w algach powodują iż skóra staje się nawilżona, oczyszczona i dodatkowo rozjaśnia nam cerę twarzy.

Pamiętać również musimy iż w większości maseczek powinno je się nakładać na odpowiednio oczyszczoną skórę twarzy. Aby uzyskać pożądany efekt warto również dodatkowo po maseczce wspomóc oczyszczoną cerę odpowiednim kremem, również dobranym do drobinki 24 karatowego złota.

Mitem jest iż im częściej nakładamy maseczki tym cera staje się lepsza bo jak wiadomo” co za dużo to nie zdrowo”.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *