Wiele z kobiet boryka się z niedoskonałościami cery. Codzienna pielęgnacja twarzy, tonizowanie i oczyszczanie często nie sprawdzają się na tyle na ile byśmy tego chciały. Na twarzy nadal powstają uporczywe plamki, zaczerwienienia, czy też cienie pod oczami. Nie warto szukać zaklęć w książkach i magazynach. Warto natomiast zastosować się do paru wskazówek, które w znacznym stopniu poprawią nasz wygląd, a co za tym idzie nasze samopoczucie. Idealny kamuflaż naszej twarzy to również delikatny kamuflaż.

Nie jest filozofią nałożenie kilku grubych warstw fluidu i pudru, które zamiast stanowić rolę kryjącą, będą sprawiać wrażenie, że nosimy na twarzy maskę, ale z całą pewnością jest sztuką ukrycie niedoskonałości tak, aby nie było to widoczne i rzucające się w oczy! Do uzyskania najlepszego efektu sięgniemy po korektor, bronzer i róż. Kosmetyki pielęgnacyjne to nie zapominajmy ważny element w utrzymaniu skóry twarzy w formie, kosmetyki typu korektor i fluid, natomiast sprawią, że wygląd skóry stanie się idealny! Zaczynając zabieg upiększania twarzy, na odpowiednio przygotowanej i oczyszczonej wcześniej skórze, stopniowo uzyskamy zamierzony efekt korzystając z wymienionych wyżej kosmetyków kolorowych.

Makijaż naturalny

Makijaż naturalny, bo o nim mowa zaczynamy nakładając w fazie pierwszej korektor. Jeżeli posiadamy widoczne sińce pod oczami sięgamy po korektor o ton jaśniejszy od fluidu, z którego korzystamy na co dzień. Wypryski oraz wszelkie inne zaczerwienienia ukryjemy korektorem w kolorze jasnej zieleni. Warto wspomnieć, że paletę korektorów maskujących niedoskonałości dostaniemy w każdej drogerii lub innym sklepie kosmetycznym dysponującym kosmetykami kolorowymi.

Kolejny etap upiększania powiększymy o fluid

Kolejny etap upiększania powiększymy o fluid, który początkowo wklepujemy w skórę twarzy, a zwłaszcza w miejsca, które wcześniej pokryte zostały korektorem. Wszelkie resztki fluidu po zabiegu wklepywania, można delikatnie rozetrzeć palcami lub gąbeczką specjalnie do tego przeznaczoną. Bronzer i róż to elementy makijażu, które dobieramy do siebie według uznania i sytuacji. Róż nakładamy delikatnie na policzki, w ten prosty sposób skóra twarzy nie będzie posiadać jednolitej barwy.

Delikatnie muśnięte policzki dodadzą blasku i naturalności nawet najbardziej bladej skórze. Bronzer natomiast stosowany jest najczęściej jako kosmetyk wieczorowy. Nakłada się go najczęściej pędzelkiem na wysokości kości policzkowych. Taki zabieg wyszczupla wizualnie twarz, dodaje uroku i sprawia, że twarz wygląda zmysłowo i kobieco. Makijaż maskujący niedoskonałości jak widzimy to makijaż wzorowany na naturalnych cechach wyglądu twarzy.

Nie powinno się przesadzać z ilością nakładanych kosmetyków

Nie powinno się przesadzać z ilością nakładanych kosmetyków, i stanowczo zaleca się usuwanie makijażu na noc. Skóra twarzy pokryta kosmetykami nie oddycha, traci nawilżenie, pojawiają się zmarszczki. Odpowiednie przygotowanie skóry i dbanie o nią również nocą sprawi, że nakładanie makijażu będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *