Uważasz, że kuchnia to doskonałe miejsce do tego, by nauczyć dziecko pewnych obowiązków? Masz rację. W kuchni Twoje dziecko może nie tylko nauczyć się w jaki sposób przygotowuje się pewne dania i potrawy, ale przede wszystkim może nauczyć się porządku.

Jeśli zachęcisz dziecko do spędzania z Tobą czasu w kuchni, możesz przy tym opowiedzieć mu co nieco na temat zdrowego jedzenia, zdrowego odżywiania. Pokazując mu co i gdzie trzymamy w kuchni, uczysz go tego, że najłatwiej jest coś odnaleźć jeśli ma to swoje własne, przypisane z góry miejsce.

Dzięki temu dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem tego samego, jeśli będziesz wymagać od niego porządku w jego własnym otoczeniu, w jego własnym pokoju. Wówczas dziecko pomyśli sobie: no tak, w kuchni też wszystko jest tak poukładane żeby było łatwiej znaleźć. Wspólne gotowanie to także doskonały sposób na to, by spędzać czas po prostu razem.

Kiedy Ty gotujesz w kuchni a dziecko odsyłasz do swojego pokoju, powoli zaczyna się nudzić. Kiedy z kolei zabierasz dziecko ze sobą do kuchni na przykład podczas przygotowywania obiadu, ale dziecko nie ma żadnego zajęcia, kuchnia zaczyna kojarzyć mu się z niefajnym miejscem. Możecie razem przygotowywać produkty, które nie wymagają używania ostrych narzędzi.

Kiedy dziecko jest starsze, możesz oczywiście pozwalać mu używać noża ale zawsze pamiętaj by nie był on ostry niczym żyletka i naucz dziecko, w jaki sposób się nim posługiwać by nie zrobić sobie krzywdy. Podobnie jest z innymi narzędziami, które znajdziemy w kuchni.

Opowiadaj dziecku do czego służą i jak się ich używa, po prostu uczysz je codzienności. Uwierz, że tego też trzeba dziecko nauczyć, a oczywiście najlepiej jest zacząć właśnie od kuchni, dosłownie i w przenośni.

Czasami chyba zapominamy, że wychowanie dziecka to nie tylko wspólna zabawa maskotkami i figurkami zakupionymi gdzieś w supermarkecie, przy okazji opowiadając bajki na temat dobra i zła i przewagi tego pierwszego nad drugim.

Wychowanie dziecka to także nauczenie go czym jest taka zwykła kuchnia, jak się gotuje i jak się szanuje to, co robi dla nas druga osoba każdego dnia, jak właśnie mama w kuchni przygotowując obiad czy śniadanie.

Warto też zadbać o porządek w kuchni, szczególnie o indukcję- tłuste plamy brudne elementy po gotowaniu czy smażeniu ( brudne i przypalone miejsca) . Płyn do piekarnika też nam się przyda , dobrej jakości płyn czyszczący piekarnik to podstawa naszego asortymentu płynów kuchennych.

Chcesz umyć kuchenkę, szczególnie problem pojawia się przy umyciu piekarnika, który budzi się po każdym pieczeniu. Płyn do piekarnika i to szczególnie dobry płyn jest ważny.

Jak od czasu do czasu wygonić męża do kuchni?

Temat artykuły ma oczywiście być nieco zadziorny. Nie mamy na myśli wyrzucania mężczyzn do kuchni pod przymusem czy pod groźbą, ale chcemy opowiedzieć jak zachęcić mężczyznę, żeby od czasu do czasu zainteresował się gotowaniem.

Dla swojego własnego dobra oczywiście. Mężczyźni w naszym kraju lubią sobie porządnie zjeść, prawda?

Gdyby zapytać przeciętnego polskiego mężczyznę jak wygląda typowy obiad, pierwsze co przyszłoby mu do głowy, to pewnie kotlet mielony albo kotlet schabowy i ziemniaczki. Gdyby zapytać, co najchętniej zjadałby każdego dnia, sporo z zapytanych mężczyzn odpowiedziałoby, że kiełbasę z grilla zapijaną piwkiem, oczywiście odpowiednio schłodzonym.

Teraz kiedy mamy jesień – warto zagospodarować sobie więcej czasu na porządek w kuchni i umycie raz porządnie nasz piekarnik czy indukcję.

Gdyby nasz mężczyzna czasami zajrzał do kuchni i zobaczył, ile tłuszczu wycieka z tego smażonego mięska kiedy je przygotowujemy, z pewnością miałby mniejszą ochotę na spożywanie go codziennie.

Poza tym, mężczyźni którzy są najlepszymi kucharzami na świecie są szefami najlepszych kuchni, ponieważ lubią eksperymentować. Mężczyźni chyba bardziej niż kobiety lubią eksperymenty i poszukiwania nowych smaków, zarówno tych w kuchni jak i poza nią.

Kiedy mężczyzna już odkryje co to znaczy gotować, czym dokładnie jest kuchnia i co się w niej robi, kiedy pozna ile przypraw jest na sklepowych półkach poza solą i pieprzem, sam będzie garnął się do gotowania od czasu do czasu.

A wtedy może odkryje w sobie nową pasję, albo po prostu zacznie zdrowiej się odżywiać. Nie ukrywajmy: albo po prostu od czasu do czasu da nam odpocząć od gotowania i sam zaproponuje nam: kochanie, a może to ja dziś zrobię obiad?

Kuchnia to nic strasznego ani dla mężczyzny, ani dla dziecka. Jeśli masz w domu takich osobników, którzy niekoniecznie chętnie garną się do spędzania czasu w kuchni, pokaż im że gotowanie może być fajne, może być przyjemne i może być kreatywną formą spędzania wolnego czasu.

To nie tylko przyszykowywanie kalorii, które później spożyjemy razem przy stole. To zabawa, smak, a dopiero na końcu kalorie niezbędne nam do życia. Spróbuj umiejętnie o tym opowiedzieć, a na pewno uda Ci się znaleźć towarzyszy do działania w kuchni.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *