Sezon jesienny oznacza dla wielu falę masowych zachorowań i przeziębień. Nagłe załamanie pogody w parze z osłabieniem i problem gotowy. Alternatywą dla nas są z pewnością szczepienia, takie jak na przykład szczepienia przeciw grypie.

Kontakt z lekarzem pierwszej pomocy powinien okazać się owocny w skutkach o nowo nabyte informacje takie jak np. kiedy najlepiej zaszczepić siebie i swoją rodzinę, jakie korzyści daje nam szczepienie, czy istnieją inne środki zapobiegawcze chorobom grypy, oraz jak groźne mogą być dla nas skutki uboczne grypy.

Wiemy, że każda nie leczona grypa osłabia organizm, a w szczególności funkcje naszego serca.

Wzmaga też ogólne osłabienie i koliduje z barierą immunologiczną człowieka. Zanim udamy się do szczepienia warto skonfrontować naszą wiedzę z osobą kompetentną, której wiedza znacznie przekracza naszą.

Każde szczepienie niesie ze sobą pewne ryzyko więc bezwzględnie należy omówić z lekarzem indywidualnie nasze predyspozycje chorobowe, oraz częstotliwość zachorowań na grypę w naszej rodzinie. Szczepienie przeciw grypie daje nam szansę na uchronienie siebie i swoich bliskich przed nieprzyjemną chorobą.

Jak zadbać o swoje zdrowie w dobie przeziębień i katarów?

Deszczowa pogoda i kapryśny klimat nie należą do sprzymierzeńców człowieka i niestety należy się uzbroić w pewne środki, dzięki którym unikniemy niepotrzebnych pogodowych komplikacji zdrowotnych.

Nasze zdrowie w głównej mierze zależy od nas samych i aby uchronić się przed przeziębieniami należy pamiętać o ubieraniu się stosownie do aktualnej aury. Mówi się, że nie ma pogody złej, a jedynie nie dopasowany do niej ubiór.

Zewnętrznie więc, należy zadbać o odpowiednie ubranie, tak aby nie wychłodzić lub nie przegrzać organizmu.

Obie te kwestie powinny być na równi bezwzględnie przestrzegane. Nasz organizm warto natomiast wspomóc takim suplementem diety na jaki zasługujemy.

Zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem na konkretne witaminy. Witaminy i minerały, wzmocnią nasz organizm tak, aby przeziębienie nie miało do niego wstępu. Jedną z najbardziej pomocnych witamin jest oczywiście witamina C

. Większość suplementów opiera się o jej wzmacniające organizm działanie. Wiemy już zatem jak w prosty sposób nie dać się przeziębieniu.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *