Rozstępy to nic innego jak blizny, które zaczynają pojawiać się na naszej skórze, kiedy ta zbyt szybko się rozciąga. Jeśli już się pojawiły, nie ma stuprocentowych metod na pozbycie się ich. Można jedynie zredukować ich widoczność. To nie koniec świata, jeśli pojawiły się na Twojej skórze. Rozejrzyj się wokół, kiedy jesteś na basenie czy na plaży. Większość kobiet ma rozstępy, zwłaszcza na biodrach i pośladkach.

Kiedy pojawiają się rozstępy.

Pojawiają się one najczęściej w wieku dojrzewania, kiedy nasza skóra nie jest w stanie nadążyć za rozwijającym się ciałem. Rozstępy pojawiają się często także na piersiach i brzuchu, również w okresie dojrzewania, ale i podczas ciąży. Dodatkowo, mogą pojawić się przy znacznym wzroście wagi w krótkim czasie. Aby nie dopuścić do powstawania kolejnych rozstępów, powinnaś odpowiednio pielęgnować swoją skórę. Najskuteczniejsze metody na rozstępy, to odpowiednia pielęgnacja skóry, która polega przede wszystkim na wykonywaniu regularnego peelingu całego ciała, zwracając szczególną uwagę na okolice bioder, pośladków oraz ud.

Peeling piersi – sposób na rozstępy.

Powinnaś wykonywać również peeling Twoich piersi, stosując delikatniejsze preparaty i narzędzia. Do wykonywania peelingu dolnych partii Twojego ciała, możesz wykorzystać zwykłą, szorstką gąbkę. Masując ciało jej powierzchnią, złuszczasz martwy naskórek. Aby peeling był skuteczniejszy i działał również jako masaż, możesz wykorzystać dostępne w sklepach szczoteczki do mycia ciała (takie, jakie używane są na przykład przez osoby, które mówiąc wprost, brudzą się w pracy).

Ręczniki do peelingu — rękawice

Jeśli szczoteczka jest dla Ciebie zbyt twarda, wykorzystaj specjalne masujące rękawice do peelingu, wykonywane z materiału przypominający ręcznik frotte. Kolejny etap walki z rozstępami, to odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Wybieraj balsamy, które mają w swoim składzie naturalne masła i olejki, mają dość gęstą i tłustą konsystencję. Dzięki temu Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona i natłuszczona jednocześnie, więc rozciąganie jej nie pozostawi blizn w postaci rozstępów. Nakładając balsam, masuj swoje ciało okrężnymi ruchami. możesz ten zabieg wykonywać przy okazji wykonywania depilacji miejsc intymnych.

Balsam na rozstępy i blizny

Jeśli chcesz pozbyć się widocznych rozstępów, skorzystaj z balsamów przeznaczonych typowo do tego celu, które zawierają w swoim składzie składniki, które zmniejszają widoczność blizn, to znaczy sprawiają, że kolor rozstępów wyrównuje się do koloru skóry, dzięki czemu stają się one praktycznie niewidoczne.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *