Po usługi jakich firm, które proponują nam remonty, sięgamy chętniej? Wolimy wybierać małe firmy, które zajmują się usługami remontowo-budowlanymi, czy wolimy większe przedsiębiorstwa? To zależy głównie od tego, jakie jest nasze nastawienie i jaka jest nasza opinia na temat firm.

Dla jednych z nas atrakcyjniejsze są małe firmy, ponieważ wydaje nam się, że takiej mniejszej firmie bardziej będzie zależało na opinii, jaką później będziemy o niej przekazywać innym.

Małe firmy również, które zajmują się remontami, są dla nas bardziej atrakcyjne, ponieważ chcą zawsze jak najszybciej wykonać dane zlecenie, bo przecież za chwilę może trafić się kolejne.

Małe firmy remontowo-budowlane są droższe?

A jeśli wszyscy pracownicy są zajęci naszym remontem, innego nie da się zacząć ot tak. To opinia jednych z nas. Inni z kolei uważają, że małe firmy są droższe, ale niekoniecznie swoje usługi świadczą z odpowiednią jakością.

Duże firmy oferujące nam remonty, mają więcej pracowników: mają murarzy, tynkarzy, malarzy i pracowników, którzy znają się na różnych innych dziedzinach związanych z budowlanką i wykończeniówką.

Wydaje nam się więc, że skoro zatrudniamy do remontu naszego domu dużą firmę, to oddeleguje nam do pracy takie osoby, które dobrze będą się znały na swojej pracy i z pewnością spełnią nasze wszystkie oczekiwania. Nie można powiedzieć jednoznacznie, jakie firmy są lepsze, jeżeli chodzi o remonty, podobnie jak z każdą inną dziedziną.

Jak wybrać firmę remontowo budowlaną?

Należy zawsze zwracać uwagę na to, co dokładnie oferuje nam dana firma i jaką umowę chce z nami podpisać. Jeśli mamy jakieś dylematy i rozterki, czy na remont naszego domu lub mieszkania, albo biura które do nas należy, wynająć małą czy dużą firmę, warto zapoznać się z opinią innych.

Warto wyszukać sobie kilka firm, które wydają nam się atrakcyjne a następnie spróbować wypytać znajomych lub poszukać opinii w Internecie, czy faktycznie remonty, które zostały przez nią przeprowadzane, były wykonane sprawnie, szybko i zgodnie z zaleceniami, jakie zostały wystosowane. Remont to dla nas często spory wydatek, więc warto upewnić się na co wydajemy pieniądze.

Jak wiele pieniędzy wydajemy na remont, kiedy się na niego decydujemy?

Można chyba powiedzieć, że ogólnie można podzielić nas na dwie grupy: pierwsza część osób chce po prostu odnowić swój dom czy mieszkanie, bo jest już nieco zużyte, a mówiąc wprost brudne, druga część z nas marzy o zmianach. Zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugim, liczy się to ile pieniędzy mamy na koncie i ile możemy sobie pozwolić wydać na remont. To również zależy od tego, ile na remont chcemy wydać.

Remont, to często spory wydatek, nawet jeśli chodzi o sam zakup materiałów, które są do tego celu konieczne. Jeżeli decydujemy się tylko na odświeżenie ścian, sufitów, podłóg, nie musimy wydawać bardzo dużo.

Jednak jeśli chodzi o remont generalny, sprawdź co warto wiedzieć przed remontem – na przykład całkowity i pełny remont kuchni, czeka nas również często wymiana instalacji, które są już zużyte i tak dalej. Często myślimy sobie, że skoro już decydujemy się na remonty, to może warto także pomyśleć o nowych meblach?

Zakup nowych mebli po remoncie.

Co z tego, że będziemy mieć piękne, śnieżnobiałe ściany, skoro nasze meble przypominają sprzęt z poprzedniej epoki? A propos sprzętu w sensie stricte, często po remoncie chcemy mieć także nowe AGD czy nowe RTV. Tak więc pieniądze które przeznaczamy na remont to nie tylko koszt materiałów budowlanych czy wykończeniowych.

Do tego dochodzą również narzędzia, jeśli wykonujemy takie prace samodzielnie, własnymi rękami, albo koszt wynajęcia firmy budowlanej, która zajmie się remontem naszego domu czy mieszkania.

Ile kosztuje remont

Remont może nas kosztować kilkaset złotych, ale kiedy przychodzi czas na remont musimy to zrobić – jeśli w grę wchodzi jedynie odświeżenie ścian i sufitów oraz nowa podłoga, a może nas też kosztować kilka tysięcy złotych, jeśli decydujemy się na przykład na bajkowe tynki czy bardzo drogie kafelki. Sporo młodych ludzi traktuje dziś remont jako swojego rodzaju inwestycję w przyszłość szczególnie jeżeli remontujemy pokój dziecka.

Myślimy sobie, że warto wyłożyć trochę więcej pieniędzy i położyć na podłodze w kuchni kafelki, takie które będą ładne, łatwo będzie się je czyściło i nie będziemy się na nich ślizgać, a do tego posłużą nam przez kilka kolejnych lat, niż położyć na podłodze gumolit, który po dwóch latach nie będzie już taki ładny.

To, ile pieniędzy wydajemy na remonty zależy od naszych zasobów finansowych, gustów i naszego podejścia do kwestii remontu.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *