Czy jest w ogóle możliwość, aby wziąć dość wysoką pożyczkę, kiedy dla banku nie jesteśmy na tyle wypłacalni, by sobie na to pozwolić? Jest taka możliwość. Jest ich wiele, ale najbardziej popularny sposób to kredyt pod zastaw mieszkania lub domu. Skoncentrujmy się na kredycie pod zastaw mieszkania, jako przykładzie jak funkcjonuje proces przyznawania i dalej spłacania takiej pożyczki. Powiedzmy, że chcemy kupić nowy samochód, albo rozkręcić swój własny biznes i potrzebujemy pięćdziesięciu tysięcy złotych pożyczki. Pracownicy banku mówią nam, że przy naszych zarobkach tak wysoka pożyczka jest niemożliwa, z kolei w innym banku nie odpowiada nam zbyt wysokie oprocentowanie. Kredyt małżeński nie wchodzi w grę, od rodziny również nie możemy pożyczyć takiej sumy.

Zwracamy się wówczas do odpowiedniej instytucji o kredyt pod zastaw mieszkania, ponieważ my sami wiemy, że jesteśmy w stanie spłacić taki kredyt, choć bank uważa inaczej. Podpisujemy umowę, w której dla banku zabezpieczeniem naszego kredytu jest nasze mieszkanie. Bank ma również pewność, że jeśli przestaniemy płacić raty lub w ogóle nie zaczniemy płacić będzie, nasze mieszkanie, które będzie stanowiło spłatę. Jeśli więc potrzebujemy pieniędzy, potrzebujemy gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacać taką pożyczkę, śmiało możemy wziąć kredyt pod zastaw mieszkania.

Dostaniemy zdecydowanie korzystniejsze warunki, niż gdybyśmy pożyczyli taką sumę od parabanku bez zabezpieczenia w formie mieszkania. Nawet jeżeli jesteśmy wypłacalni, to znaczy idziemy do banku i pytamy o wspomnianą pożyczkę w wysokości pięćdziesięciu tysięcy złotych, a bank proponuje nam konkretną umowę kredytową z konkretnym oprocentowaniem, możemy zapytać, jak oprocentowanie wyglądałoby gdybyśmy wzięli kredyt pod zastaw mieszkania. Może okazać się, że warunki będą zdecydowanie korzystniejsze, a oprocentowanie znacznie niższe. Warto więc sprawdzić wszystkie warianty, kiedy bierzemy kredyt. Czy osoba zadłużona, czyli mająca pewne zobowiązania finansowe wobec firm i instytucji może starać się o pożyczkę?

Czy osoba, która widnieje w Biurze Identyfikacji Kredytowej

Czy osoba, która widnieje w Biurze Identyfikacji Kredytowej jako, dłużnik ma szansę na kredy? W jakich firmach możemy starać się o kredyt dla zadłużonych bez BIK i na jakiej zasadzie dostaniemy taką pożyczkę? Przede wszystkim, o pożyczkę bez BIK może starać się każdy. Zarówno osoba, która ma tak zwane czyste konto, to znaczy nie ma żadnych zaciągniętych kredytów jak i pracuje, i równie dobrze mogłaby starać się o kredyt w banku, jak i osoba, która ma zadłużenia, nie ma stałej lub legalnej pracy. Aby wziąć pożyczkę, bez BIK wystarczy nam nasz dowód osobisty.

Zwracamy się do firmy, która legalnie działa na terenie naszego kraju i jest tak zwanym parabankiem. To firmy, które dysponują dużymi zasobami finansowymi, które pożyczają ludziom, którzy znaleźli się akurat w potrzebie. Oczywiście nie są to instytucje charytatywne: zarabiają na tym, że udzielają nam kredytów, jednak są to zdecydowanie korzystne warunki. Korzystne o tyle, że osoba zadłużona często po prostu nie ma innej możliwości: dla banku jest niewypłacalna, ponieważ ma długi. Rzadko decydujemy się na przykład na pożyczkę od rodziny czy znajomych, ponieważ wówczas poza zobowiązaniem finansowym, mamy jeszcze dług wdzięczności, którego po prostu nie lubimy mieć. Tak już jest skonstruowana nasza świadomość i podświadomość, że lubimy kiedy ktoś jest wdzięczny nam, ale sami niekoniecznie lubimy być wdzięczni komuś. Tak więc jeśli potrzebujemy gotówki, kredyt dla zadłużonych bez BIK jest dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Dostaniemy od parabanku, czyli firmy, która udzieli nam pożyczki, kompletnie i jasno ułożoną umowę, która może nam jeszcze dodatkowo zostać wytłumaczona i doprecyzowana przez pracownika firmy. W umowie będzie napisane ile pieniędzy, dostaliśmy od parabanku i na jak długo nam tą gotówkę pożycza.

Jeśli na przykład pożyczyliśmy pięćset złotych na miesiąc, zapłacimy dodatkowo pięćdziesiąt złotych tak zwanego oprocentowania. To tylko przykład. Jeśli nie zapłacimy pieniędzy w wyznaczonym czasie, dojdzie kolejne oprocentowanie. Jest to dokładnie opisane w umowie, jaką podpisujemy, biorąc kredyt, dla zadłużonych bez BIK. Znalazłeś się w trudnej sytuacji, ponieważ potrzebujesz pieniędzy, jednak absolutnie nie masz pomysłu skąd je wziąć? Kredyt bez zaświadczeń może się okazać najlepszym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Po kredyt bez zaświadczeń sięgają głównie osoby, które mają już jakieś swoje zobowiązania finansowe. Są to kredyty w bankach, samochody kupione na raty czy sprzęty domowe wzięte do domu w systemie opłat ratalnych.

Dla banków, wówczas, takie osoby stają się niewypłacalne jeżeli ich zarobki nie są wystarczająco wysokie. Bank zawsze dokładnie sprawdza, jak wygląda, stan naszego konta, wysokość dochodów miesięcznych, nasz status w BIK-u, czyli Biurze Identyfikacji Kredytowej, prześwietla nas na wylot: więc nic się dla niego nie ukryje. Natomiast firmy, które proponują nam kredyt bez zaświadczeń, oczekują od nas jedynie tego, że przyniesiemy swój dowód osobisty, podpiszemy przygotowaną dla nas umowę i pieniądze już dostajemy do ręki albo na konto. Tak więc to również zachęcające rozwiązanie dla osób, które nie lubią zbyt wielu formalności lub nie mają czasu aby czekać, aż bank dopełni wszystkich swoich procedur.

Kredyt bez zaświadczeń bierzemy bardzo szybko. Wybieramy odpowiedni parabank, czyli firmę udzielającą kredytów tego typu w naszej okolicy. Możemy zazwyczaj skontaktować się z parabankiem na trzy sposoby: telefonicznie, drogą mailową lub osobiście. Taką drogą możemy wypytać pracowników dokładnie, jak będzie wyglądał nasz kredyt bez zaświadczeń: ile pieniędzy możemy pożyczyć, na jak długo i ile będzie nas to kosztowało. Więcej nie musimy pytać, ponieważ jeśli kredyt jest bez zaświadczeń, nie będą nam potrzebne żadne wyciągi z banku, informacje na temat naszych zarobków czy informacje na temat wziętych do tej pory kredytów i pożyczek. To od nas zależy ile i na jak długo chcemy pożyczyć: zawsze warto dokładnie przeanalizować sobie w myślach, czy będzie nas na dany kredyt stać, zanim go weźmiemy. Parabank nam ufa, ponieważ zakłada, że podejmujemy słuszną decyzję. Tak więc jak z każdą inną decyzją finansową, zastanówmy się dokładnie, na ile nas tak naprawdę stać.

źródło sponsorowane: https://www.defu.com.pl/

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *