Przede wszystkim, jeśli chcesz zacząć rzeźbić mięśnie brzucha, a dostrzegasz na nim tłuszcz, musimy Cię nieco zmartwić. Jeśli nie masz problemów z tłuszczem, sprawa będzie znacznie prostsza. Z pewnością masz wiele innych rzeczy do roboty, niż ćwiczenia i zdrowa dieta. Chodzisz do pracy, masz rodzinę, dom, studiujesz czy chodzisz do szkoły, a później całymi dniami musisz się uczyć. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać wymogów, jakie sobie postawisz, to znaczy zadań, wyzwań jakie podejmiesz w walce o piękny brzuch. Jeśli chodzi o same ćwiczenia związane z rzeźbieniem mięśni brzucha, pamiętaj, że musisz zwrócić uwagę na wszystkie mięśnie: górne, dolne mięśnie proste, mięśnie skośne brzucha i mięśnie zębate. Tak zwane spięcia do przodu, które z reguły wykonujemy na ławce, zadziałają na górne partie naszego brzucha.

Natomiast spięcia boczne, wpłyną korzystnie na rzeźbę naszych skośnych mięśni brzucha oraz na tak zwane mięśnie zębate. Dodamy, że mówiąc o spięciach, mamy na myśli tak zwane brzuszki, wykonywane odpowiednio na wprost lub pod pewnym skosem. Kiedy unosimy nogi do góry, na przykład wisząc na rurce, ćwiczymy dolne partie i dolne mięśnie naszego brzucha. To na niej zalega zwykle najwięcej tłuszczu, niestety. Musisz się nastawić na to, że jeśli w tym samym czasie masz zamiar wprowadzić w swoje życie dietę i zacząć uprawiać treningi aerobowe, które mają za zadanie niszczenie tkanki tłuszczowej i jednocześnie rzeźbić mięśnie, może Ci się to nie udać. Jednak zwróć uwagę na to, że tylko prawidłowo, dobrze wykonywane proste ćwiczenia na mięśnie brzucha, mogą sprawić, że będzie on wyglądał jak z okładki czasopism o fitnessie i zdrowym stylu życia. Pamiętaj, że musisz do kwestii swoich mięśni podchodzić z głową. Nie można jednocześnie głodzić się dietą i stawiać na ekstremalny wysiłek fizyczny. Podejmij decyzję: albo utrata tkanki tłuszczowej i fitness, a później dopiero rzeźba, albo ćwiczenia na rzeźbę w mniejszym zaawansowaniu.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha

Pamiętajmy, że rozpoczynając każdy trening, musimy podchodzić do niego z głową. Jeżeli zależy nam na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha, musimy najpierw odpowiedzieć sobie, po co to robimy? Jeżeli chodzi Ci o wzmocnienie mięśni, ponieważ czujesz, że masz problemy z odpowiednim utrzymaniem sylwetki, najlepiej skonsultuj się z fizjoterapeutą, który poleci Ci ćwiczenia na wzmocnienie mięśni zarówno brzucha, jak i kręgosłupa. Jeżeli chodzi o wzmocnienie mięśni brzucha, które docelowo dążyć ma do uzyskania doskonałej sylwetki, przede wszystkim nie forsuj się od pierwszego dnia. Jeżeli rzadko uprawiasz jakąkolwiek aktywność fizyczną, zdecydowanie lepiej jest zacząć od zajęć typu fitness, zajęć aerobowych, które pozwolą Ci przyzwyczaić organizm do bardziej wydajnej pracy.

Ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie brzucha, powinny być wykonywane dokładnie w taki sposób, w jaki opisany są w przykładach czy przedstawione są na filmach, ponieważ wykonywanie ich w innych pozycjach, czy bardziej intensywnie, może nam zaszkodzić. Ćwiczenia wzmacniające, to takie, które są czymś pomiędzy fitnessem a pomiędzy budowaniem masy mięśniowej i osiąganiu odpowiedniej rzeźby. Musimy wybierać ćwiczenia, które posiadają cechy rytmiki i są dość szybkie, jednak nie obciążają bardzo ani naszych mięśni brzucha, ani tym bardziej mięśni kręgosłupa. Dobierając ćwiczenia, zwracaj uwagę, dla kogo są one przeznaczone. Najlepiej, jeżeli wybierzesz się na siłownię i zapytasz profesjonalnego instruktora, który dokładnie poradzi Ci jak wzmocnić mięśnie proste a jak mięśnie skośne. Ćwiczenia z instruktorem, dodatkowo motywują i mobilizują do pracy. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na siłownię, z pewnością łatwiej będzie Ci regularnie ćwiczyć. Po pierwsze możesz narzucić sobie czas, to znaczy dni i godziny, w których będziesz dbać o swoje ciało. Zawsze możesz użyć podchwytliwych argumentów, na przykład jeśli nie będzie chciało Ci się wybrać na siłownię danego dnia, podpowiedz sobie, że przez to stracisz jedne z zajęć, za które już zapłaciłaś.

Aqua aerobik – czy można schudnąć.

Aqua aerobik, to nic innego, jak zajęcia aerobiku, które prowadzone są na basenie, w wodzie. Przede wszystkim, chcemy podpowiedzieć Ci, czym dokładniej jest aerobik i jakie dzięki niemu możesz osiągnąć efekty. Aerobik, to ćwiczenia wykonywane w rytmie muzyki. Przypominają nieco taniec. Tańczysz jednak solo, wykonując intensywne, zdecydowane ruchy, dzięki którym ćwiczysz swoje ciało. Zarówno w przypadku tradycyjnego aerobiku jak i aerobiku w wodzie, możesz używać do tego także różnego rodzaju gadżetów.

Ćwiczenia aerobowe, to jeden z rodzajów ćwiczeń fitness, które nastawione są przede wszystkim na spalanie tłuszczu i budowanie kondycji. Inne ćwiczenia odpowiedzialne są natomiast za budowę masy mięśniowej i rzeźbienie mięśni, głównie są to ćwiczenia, które wykonuje się z ciężarkami na siłowni. Aqua aerobik z pewnością pomoże Ci schudnąć, o ile będziesz uczęszczała na niego regularnie i bez żadnych wymówek. Każde zajęcia tego typu, jeśli uprawiane są z odpowiednią częstotliwością i traktowane serio, pomagają zrzucić zbędne kilogramy i dodatkowo nabrać kondycji. Dzięki temu czujemy się zdrowiej, lepiej nam się oddycha, czujemy lekkość podczas chodzenia, dosłownie i w przenośni.

Zrzucamy zbędne kilogramy zalegające pod naszą skórą w postaci niechcianego tłuszczu. To nie prawda, że podczas aqua aerobiku ćwiczymy tylko nogi i ręce, machając piankowymi balonikami. Ćwiczymy wszystkie partie naszego ciała, a przede wszystkim uruchamiamy procesy w naszym organizmie, które odpowiedzialne są za redukowanie tkanki tłuszczowej. Możesz śmiało zapisać się na tego typu zajęcia, jeśli zależy Ci na redukcji wagi, ponieważ aqua aerobik pomaga schudnąć i nabrać lepszej kondycji. Zajęcia odbywają się zawsze pod okiem trenera, który dostosowuje zajęcia odpowiednio do swojej grupy, by wszyscy czuli się zadowoleni. Tak jak zostało już wspomniane, musisz traktować te zajęcia poważnie i uczestniczyć w nich regularnie. Dzięki temu z pewnością osiągniesz wymarzone efekty, dodatkowo zyskując na tym odrobinę przyjemności, rozrywki i satysfakcji.

kolorowe-torebki.pl

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *