Makijaż oczu na ślub  

Ślub, to dla większości z nas najważniejszy dzień w życiu zaraz po urodzinach. Przywiązujemy do tego dnia szczególną uwagę, ponieważ jest to kolejny krok w dorosłość, krok do założenia własnej rodziny, krok do związania się z kimś na całe życie.

Wyjątkowy makijaż na wyjątkową okazję

Choć dla mężczyzn czasami nasze przygotowania pod każdym względem do perfekcji wydają się nieco niezrozumiałe, my kobiety doskonale wiemy, dlaczego tak szczególnie chcemy zadbać o to, by tego wyjątkowego dnia wyglądać wspaniale.

Idealny makijaż oczu na ślub

Chcemy wyglądać doskonale dla siebie, dla tego jedynego i by zrobić wrażenie na rodzinie, na gościach. Chcemy później móc z podziwem oglądać zdjęcia ze ślubu, bez jakichkolwiek rozczarowań.

Chcemy być idealne. Jednym z elementów idealnego wyglądu podczas ślubu jest nasz makijaż. Jak wykonać makijaż oczu na ślub, aby wyglądać doskonale? Wiele z nas decyduje się na usługi makijażystki lub kosmetyczki, która tego dnia nada naszej twarzy doskonałego wyglądu.

Kto wykona makijaż na ślub – najlepsza przyjaciółka?

Jednak jeśli decydujesz się na wykonanie makijażu sama lub stoi przed Tobą wyzwanie w postaci wykonania makijażu na ślub na przykład Twojej najlepszej przyjaciółce, mamy kilka wskazówek. Przede wszystkim, jeśli masz swoje sprawdzone kosmetyki, które uważasz że sprawdzają się doskonale, nie rezygnuj z nich. Nie zmieniaj nagle odcienia podkładu do twarzy, czy odcienia pudru lub marki tego typu kosmetyków, jeśli używasz ich na co dzień i uważasz że są dobre.

Utrwalacz makijażu na ślub

Możesz postawić na dodatkowe kosmetyki w postaci utrwalacza makijażu. Zapytaj o tego typu kosmetyk w drogerii. Jeśli chodzi o kolorystykę, stawiaj również na sprawdzone kolory, w których wyglądasz najlepiej. Makijaż ślubny powinien być delikatny, jednak wyrazisty. Nie stawiaj na przerysowane kreski czy bardzo intensywne kolory, które z białą suknią mogłyby wyglądać nieco karykaturalnie.

Makijaż kilka podstawowych zabiegów

Najpierw nanieś na twarz bazę pod podkład, następnie fluid lub kompakt. Przypudruj delikatnie całą twarz, bez pomijania oczu. Następnie nałóż na powieki cień, dalej kredkę lub eye liner. Jeśli coś się osypało na policzki, zetrzyj to delikatnie płatkiem kosmetycznym, suchym. Następnie nałóż tusz, później róż lub bronzer na policzki, przypudruj buzię raz jeszcze i nałóż utrwalacz, a później już tylko ciesz się tym, że za moment zostaniesz świeżo upieczoną małżonką.

Modny makijaż wieczorowy

Moda, jak same dobrze wiemy, to kwestia gustu. Dla jednych z nas modne są na przykład futra, dla innych noszenie ich to oznaka złego smaku i złego stylu. Dla jednych założenie skórzanych spodni to nie lada wyzwanie, inne z nas noszą je na co dzień. Jedne z nas kochają perfumy o bardzo intensywnych, na przykład piżmowych zapachach inne wolą kwiatowe, delikatniejsze wonie. Podobnie jest z makijażem. Jaki jest jednak modny makijaż wieczorowy, mówiąc ogólnie?

Makijaż wieczorowy wykonujemy na ważniejsze okazje

Makijaż wieczorowy wykonujemy na ważniejsze okazje, takie jak wyjście do teatru, wyjście do opery, noc sylwestrowa w ekskluzywnym miejscu. Nie tylko w takich sytuacjach: często wykonujemy również typowy makijaż wieczorowy na randkę lub na wyjście do kina czy na imprezę z przyjaciółką.

Trwały makijaż

Makijaż wieczorowy, niezależnie od naszych gustów, powinien być przede wszystkim trwały. Stawiajmy zawsze na kosmetyki, które są dla nas sprawdzone, jeśli takie mamy w swojej kosmetyczce. Nie zaczynajmy eksperymentów na przykład z odcieniem najodpowiedniejszego do naszej urody podkładu czy fluidu w momencie, kiedy czeka nas ważne wyjście.

Kolejnośc w makijażu

Zawsze zaczynaj makijaż w odpowiedniej kolejności: najpierw baza, później podkład, później cienie, kreski, tusz, na końcu ewentualna korekta, bronzer albo róż na kości policzkowe, a na końcu usta.

Jeśli lubisz zdecydowane i mocne kolory, możesz postawić śmiało na czerń na powiekach, niezależnie od tego, czy jesteś brunetką, blondynką czy możesz cieszyć się rudymi włosami.

Neonowy odcień makijażu

Pamiętaj, aby unikać kolorów które mają neonowy odcień, ponieważ podczas wieczorowych wyjść nie będą one wyglądały do końca tak, jak tego oczekujesz.

Dobór kosmetyków do makijażu to podstawa

I w kinie, i w teatrze i w każdym innym wymienionym wcześniej miejscu panuje tak zwany półmrok, w którym neon niekoniecznie dobrze wypada, jeśli chcemy wypaść elegancko. Powinnaś przede wszystkim skupić się na doborze kosmetyków, które będą pasowały do Twojej urody i pasowały do wyjścia, na które się właśnie wybierasz.

Zawsze możesz podejrzeć w Internecie na blogach poświęconych makijażowi, jak zrobić nieśmiertelny makijaż w stylu przydymionych oczu lub poszukać inspiracji na portalach poświęconych kobietom, urodzie, kosmetykom, makijażowi, również wieczorowemu.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *