1.     Nie prowadzę akt osobowych pracowników w firmie

Od prawie pięciu lat prowadzę firmę, która zajmuje się dystrybucją artykułów biurowych. Zatrudniam 12 osób, ale nie prowadzę ich akt osobowych, jak to możliwe? Robi to za mnie profesjonalne biuro rachunkowe. Osobiście nie mam czasu na tak nużące formalności, dlatego zlecam je specjalistom z biura.

Co powinno znaleźć się w aktach osobowych?

Każdy pracodawca zobowiązany jest prowadzić akta osobowe swoich pracowników. Jednak od Pań z mojego biura rachunkowego dowiedziałam się, że nie dotyczy to osób zatrudnionych na zlecenie. W przypadku osób pracujących na etacie akta osobowe to jednak konieczność. Panie z biura dbają, aby zawierały one między innymi:

  • orzeczenia lekarskie,
  • wnioski urlopowe,
  • umowy o zakazie konkurencji,
  • notatki o udzielonych naganach,
  • wypowiedzenie.

Dlaczego współpracuję z biurem rachunkowym?

Formalności jest naprawdę sporo, ale zajmuje się nimi biuro rachunkowe. Podczas gdy zaufane Panie z biura pilnują wszystkich dokumentów dotyczących szkoleń branżowych, czy badań okresowych, ja mogę zająć się rozwojem firmy, rozmowami z klientami, czy dostawcami. Niech każdy robi to, na czym się zna – a Panie z biura rachunkowego w kwestiach kadrowo-płacowych są niezastąpione.

Co jeszcze robi dla mnie biuro rachunkowe?

Z obecnym biurem rachunkowym współpracuję od ponad 4 lat. Na początku korzystałam z usług innego biura rachunkowego, ale tam mogłam liczyć tylko na częściowe wsparcie. W obecnym biurze Panie na podstawie udzielonego upoważnienia zajmują się też podatkami i innymi kwestiami księgowo-rachunkowymi.

Kilka słów na koniec

Cenię sobie współpracę z biurem rachunkowym (https://www.syntex.com.pl/). Nie muszę załatwiać spraw w Urzędzie Skarbowym, ani pilnować terminów składania deklaracji podatkowych. Wszystkim zajmuje się biuro rachunkowe. W czasie, który musiałabym poświęcić na wszelkie formalności, poszerzam zasięgi i sprzedaje więcej, mogę być spokojna, że wszystkim zajmie się zaufane biuro rachunkowe.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *