Zapewne wiemy o tym, że styl we wnętrzu każdego domu czy mieszkania to tak naprawdę bardzo indywidualna sprawa w zależności od tego co komu się podoba. Na pewno zawsze jedną z bardziej istotnych kwestii jest wybór podłogi i jej rodzaju do naszego domu. Być może teraz niektórym wydaje się, że będzie to niezwykle łatwe – nic bardziej mylnego.  Dlaczego? W dzisiejszych czasach w sklepach wybór różnego rodzaju produktów do domu, w tym także podłóg jest wręcz ogromny i czasami trudno się na coś konkretnego zdecydować. Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać o tym, że konieczne jest przynajmniej od czasu umycie podłogi płynem do podłóg, choć nie jest to jedyny sposób na to, aby była ona czysta.

Czy narzędzie, którym myjemy płytki, ma znaczenie?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że najczęściej na płytkach widoczne jest każde zabrudzenie. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na ciemniejsze płytki, to zabrudzenia będą mniej widoczne niż ma jasnych płytkach, ale nadal raczej będzie nam to przeszkadzać. Wracając jeszcze do ciemnych płytek, praktycznie zawsze mogą być widoczne ślady stóp, co raczej nie wygląda zbyt estetycznie. W przypadku, gdy zamierzamy umyć naszą podłogę z płytek, to powinniśmy wiedzieć o tym, że nie zawsze konieczne jest użycie klasycznego płynu do podłóg, ponieważ możemy również zdecydować się na jakieś domowe sposoby.

Zostając jednak jeszcze przy płynie do podłóg, jeśli już go kupujemy, to powinien on być, jak najlepszej jakości, gdyż wtedy użytkowanie go jest w pełni bezpieczne dla naszej podłogi i co więcej, będzie on skuteczny, a chyba właśnie na tym nam zależy. Powiedzmy sobie teraz nieco więcej o tym czym najlepiej myć płytki na podłodze w naszym domu. Jak się okazuje, wcale nie ma konieczności, decydowania się na jakieś bardzo drogie narzędzia, bo w zupełności wystarczy nam klasyczna szmatka z mikrofibry lub miękka gąbka.

Coś takiego z powodzeniem kupimy w pierwszym lepszym supermarkecie i na pewno nie będzie zbyt drogie. Warto tylko zwracać uwagę na to, aby nie była to taka szmatka czy gąbka, która ma tendencje do szczepienia się, gdyż wtedy resztki mogą zostawać w fugach i na płytkach. Kiedy zależy nam na tym, aby na płytkach nie zostały żadne smugi to najlepiej mieć przygotowany zwykły ręcznik papierowy, aby wytrzeć nim umytą powierzchnię do sucha. Na sam koniec dodajmy jeszcze, że bardzo ważne może myć dokładne umycie gąbek czy szmatek po ukończonej pracy. Coś takiego powinno nam w zupełności wystarczyć – jednak warto zwracać uwagę na to, aby nie były to szmatki najniższej jakości, bo wtedy mycie podłogi może stać się uciążliwe, a chyba nie o to nam chodzi.

Jakie są domowe sposoby na mycie płytek?

Tak jak już wcześniej było wspomniane, wcale nie jest koniecznością to, aby podczas mycia korzystać z klasycznego płynu do podłóg, bo istnieje kilka domowych sposobów na przyrządzenie specjalnych preparatów. Jeśli zależy nam na użyciu, czegoś innego niż płyn do podłóg to możemy samodzielnie przygotować środek do mycia podłogi – wystarczy tylko, że skorzystamy z octu lub sody oczyszczonej. Tutaj wybór w zasadzie należy do nas, ale nie wszyscy chcą korzystać z octu.

W przypadku, gdy przeszkadza komuś jego nieprzyjemny zapach, to można dodać do tego roztworu, kilka kropli, jakiegoś zapachowego olejku eterycznego. Warto wiedzieć o tym, że ocet w doskonały sposób usunie z płytek kamień czy też ewentualne reszki mydła, a z kolei soda oczyszczona wyróżnia się znakomitymi właściwościami czyszczącymi oraz zmiękczającymi. Co więcej, zamiast płynu do podłóg możemy użyć również kwasku cytrynowego lub klasycznego soku z cytryny.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy uzyskać efekt lśniących i błyszczących płytek, a dodatkowo płytki zostaną odświeżone i skutecznie pozbędziemy się z nich kamienia. W ten sposób także nie powstaną żadne smugi na płytkach, co ma z kolei spore znaczenie, jeśli chodzi o aspekt wizualny. Jak zatem widać najczęściej wystarczą nam proste, domowe sposoby, aby poradzić sobie z różnymi zabrudzeniami na płytkach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sytuacji trwającej pandemii, trwającego kryzysu, coraz częściej kupujemy taniej w sklepie internetowym. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego — gdzie czekają dobre oferty i często promocje.

Artykuł powstał dzięki firmie sprzątającej https://derpur.pl/

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *