Coraz częściej decydujemy się na robienie zakupów w sieci, ponieważ jest to dla nas wygodne i bardzo często opłacalne. Nawet, jeśli dokładamy kilka złotych za przesyłkę produktu, jaki zamawiamy w sieci, opłacalność jest widoczna. Robimy zakupy wygodnie, siedząc w domu, przeglądając spokojnie dostępne oferty.

Nie tracimy więc ani czasu, ani pieniędzy na dojazd do sklepu. Aby bezpiecznie kupować w Internecie, warto przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą nam wystrzegać się nieuczciwych sprzedających i ponoszenia dodatkowych, niepożądanych kosztów. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić miejsce, w którym masz zamiar dokonać wirtualnych zakupów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź komunikację ze sklepem lub sprzedawcą na serwisie aukcyjnym. Jeśli podany przez niego numer telefonu lub adres e-mail nie odpowiada, może to wzbudzić Twój niepokój.

Jak sprawdzić sklep przed kupnem przez internet za pobraniem?

Sprzedający powinien umożliwić Ci zadanie pytań dotyczących produktów, przesyłki i ogólnych warunków sprzedaży. Staraj się korzystać ze sprawdzonych sklepów (polecanych na innych stronach, polecanych i komentowanych na forach internetowych) oraz sprawdzonych sprzedających na serwisach aukcyjnych, którzy mają już za sobą szereg dokonanych transakcji i pozytywnych komentarzy.

Zakupy internetowe za pobraniem.

Czasami zdarza się, że w Internecie pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty od osób, które nie mają jeszcze wyrobionej tak zwanej marki.

Jeżeli decydujesz się na zakup od takiej osoby lub firmy, nie możesz mieć pewności, że towar który zamówisz i za który zapłacisz za pobraniem, będzie rzeczywiście zgodny z opisem. Wybierz wówczas opcję płatności za pobraniem. Możesz wówczas dokonać opłaty za przesyłkę w momencie jej odbioru.

Droższa przesyła pobraniowa?

Przesyłka jest droższa, niezależnie czy będzie wykonywana przez Pocztę Polską czy firmę kurierską. Jeżeli chcesz sprawdzić zawartość przesyłki, która właśnie do Ciebie dotarła, musisz najpierw pokwitować jej odbiór oraz zapłacić za nią. W przypadku poczty koszt sprawdzenia zawartości przy listonoszu wynosi pięć złotych. Musisz jednak wcześniej uprzedzić sklep za pobraniem, w którym robisz wirtualne zakupy za pobraniem, że chcesz dokonać sprawdzenia przesyłki pobraniowej.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *