Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków, z jakimi stykami się w ciągu dnia. Już poranny prysznic pobudza krążenie i sprawia, że szybciej stajemy na nogi. Oczyszczanie twarzy i ciała, nakładanie kremów, żeli i balsamów wprowadza nas w miły nastrój, a poczucie, że robimy coś tylko dla siebie jest bezcenne.

Wprawdzie z kąpieli w wannie nie powinniśmy zbyt często korzystać (na co dzień lepszy jest prysznic), jednak dobra sól kąpielowa czy płyn dający bąbelki nie tylko umilą nam kąpiel, ale wpłyną też kojąco na naszą skórę. Na świeżo umyte ciało nakładamy preparaty pillingujące, które pozbawią nas martwego naskórka, a po spłukaniu ich nacieramy ciało odpowiednim balsamem. Twarzy raczej nie traktujemy wodą, wieczorem korzystamy z odpowiednich preparatów do demakijażu. Rano możemy użyć toniku, następnie wetrzeć krem dostosowany do rodzaju naszej cery i pory roku.

Zimą będzie on bardziej „treściwy”, latem lekki, nawilżający.

Oprócz codziennej pielęgnacji warto raz na jakiś czas zafundować sobie profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym bądź spa. Z bogatej oferty możemy wybrać np. relaksacyjny masaż, który sprawi, że poczujemy się znakomicie!

Każda kobieta ceni sobie ponad wszystko naturalne piękno, a w związku z tym kosmetyki naturalnego pochodzenia. Olejki kosmetyczne niewątpliwie do takich należą i stanowią bazę wśród podstawowych składników kosmetyków. Właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze, które posiadają z całą pewnością zaspokoją potrzeby naszej skóry. Skóra obdarzona naturalnym kosmetykiem odwdzięczy się pięknem i jędrnością. Olejki kosmetyczne oprócz swojej ogromnej mocy nawilżania są często stosowane w masażu leczniczym. Mieszane z olejkami eterycznymi również stanowią bazę składników służących do aromaterapii. Szczególnie ważną podczas pielęgnacji włosów.

Olejki eteryczne pozyskuje się z pachnących elementów roślin, czyli z : liści, łodyg, owoców, korzeni i oczywiście kwiatów. Piękno natury połączone z przyjemnie kojącym zapachem zapewni każdej osobie cudowne chwile relaksu. Relaksu, z którego można skorzystać w domowym zaciszu. Znane nam są przecież kąpiele, które polegają na połączeniu ciepłej kojącej wody z olejkami, które pobudzają lub odprężają, wzmacniają i wspomagają organizm.  Chwila relaksu przyda nam się przy jesiennych porządkach szczególnie w długie ciemne wieczory i popołudnia kiedy powoli sprzątamy i przygotowujemy naszą kuchnie porządkując ją do Świąt Bożego narodzenia.

Domowe spa dla każdej kobiety i nie tylko, bo czym jest relaks w samotności?

Kosmetyki w szerokim spektrum swego działania określamy na zasadzie potrzeb indywidualnych. Przykładowo: osoba posiadająca cerę ze skłonnością do jej przesuszania się z pewnością nie skorzysta z produktu kosmetycznego, o działaniu wysuszającym, np. do cery przetłuszczającej się. Podobnie jest z grupami i rodzajami kosmetyków na te, które używają kobiety i mężczyźni. Różnice wynikające z funkcjonowania tych dwóch organizmów, wykonywana praca, dieta, ph skóry itp. są za to w głównej mierze odpowiedzialne. Kobieta jest istotą o wrażliwej strukturze, zatem zasobność jej kosmetyczki jest znacznie większa niż w przypadku mężczyzny. Mężczyźnie na ogół wystarcza podstawa.

Jednak wraz z upływem czasu firmy kosmetyczne oferują coraz to większą gamą produktów dla mężczyzn, z których zainteresowani coraz częściej korzystają. Wody kolońskie, musiały odejść do lamusa, zastąpione zapachami, gatunkami, właściwościami. Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn należące do grupy kosmetyków nie kolorowych oczywiście, są jak najbardziej wskazane. Nasza skóra chłonie i potrzebuje chłonąć wszystko to co pozwala jej utrzymać naturalność i świeżość. Szczególnie ważne jest dla nas piękno i chwila relaksu kiedy wracamy z biura i chcemy zmęczone odpocząć. Wtedy po całym dniu przy biurku możemy na tą naszą „chwilkę” usiąść w domowym zaciszu i zwolnić tempo.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *