Planujesz budowę domu i przekonujesz się o tym, wnikając w szczegóły tego procesu, że budowa domu, nawet jeśli jest to niewielki dom jednorodzinny, to nie taka prosta sprawa. Najpierw okazuje się, że aby móc w ogóle zacząć się starać o pozwolenie na budowę domu, nawet jeżeli mamy własną działkę budowlaną od kilkudziesięciu lat, musimy składać szereg dokumentów, z projektem domu włącznie. Choć nie wiemy, czy zezwolenie otrzymamy, czy budowa domu będzie mogła się w ogóle odbyć, musimy mieć projekt domu.

To samo namnaża się później z dokumentami związanymi z instalacjami. Chodzi o instalacje gazowe, instalacje elektryczne oraz instalacje alarmowe, a także o instalacje związane z wodą i kanalizacją. Wbrew pozorom, dom jednorodzinny to dla instytucji zajmujących się tym, jakie dokumenty konieczne są do zezwoleń i jakie zezwolenia w ogóle są nam potrzebne, to wcale nie mały obiekt i wszystko powinno być zaprojektowane i zatwierdzone wcześniej.

Tak więc niezależnie od tego, czy jakieś instalacje pomijamy, na przykład nie decydujemy się w domu na instalacje gazowe albo instalacje alarmowe, musimy zwracać uwagę na to, jakie zezwolenia będą nam niezbędne, zanim jeszcze zacznie się budowa domu, zanim jeszcze nawet zaczniemy się ubiegać o pozwolenie na budowę domu. Wszystkiego możemy dowiedzieć się dokładnie w urzędzie gminy, albo w urzędzie miasta, jeżeli mieszkamy w mieście na prawach powiatu. Dowiemy się dokładnie, jakie dokumenty będą nam potrzebne, aby dostarczyć wszystkie konieczne do uzyskania zezwoleń papiery.

  • https://praedux.pl/
  • https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/559

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *